Майже 4% українських виборців залишаються без права голосу. Через неврегульованість законодавства, внутрішньо переміщені особи третій рік не можуть скористатися одним із базових конституційних прав громадянина.

У заході візьмуть участь:

  • Владислав Макаров, радник губернатора з питань ВПО, голова БО «БФ «Допомога Дніпра»;
  • Анжела Скопенко, представник Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) ;
  • Тетяна Гладкова, голова ГО «Сила майбутнього» ;
  • Вікторія Панченко, голова ГО «Творча майстерня «Поклик майбутнього».

Під час прес-конференції експерти Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) презентують Білу книгу «Внутрішньо переміщені особи та участь у виборах: короткий огляд». Книга створена з метою стати всеохоплюючим посібником для органів адміністрування виборів та зацікавлених сторін, які обговорюють і обмірковують питання голосування ВПО.

Експерти розкажуть про старт проекту «Підвищення рівня підготовки до виборів та політичної участі в Україні», який націлений на розбудову потужної коаліції в регіонах з метою адвокації виборчих прав ВПО.

В обговоренні політичних прав візьмуть участь переселенці.

Прес-конференція відбудеться 15 грудня (четверг) о 10:00 за адресою: м. Дніпро, інформаційне агенство «Мост-Днепр» (вул. Староказацька (Комсомольська), 40 б)

Запрошуємо журналістів, громадських активістів та представників органів місцевого самоврядування!

Контактна особа: Тетяна Кладієва 096 191 40 51, rrcdnepr@mail.ru

Нагадаємо, станом на 5 грудня 2016 року, за інформацією Міністерства соціальної політики, в Україні зареєстровано 1 656 662 вимушених переселенців. У Дніпропетровській області ця цифра складає 77 тис. осіб.

Впродовж листопада та грудня відбувається 438 місцевих виборів, у тому числі в об’єднаних територіальних громадах, на яких, відповідно до Закону України «Про місцеві вибори» не зможуть проголосувати внутрішньо переміщені особи. Це значно уповільнює процес інтеграції людей в громадах, до яких вони переселились.

Довідково: Цей захід проводиться громадською організацією Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» в коаліції з громадською організацією «Громадський холдинг «Група Впливу» у рамках проекту «Підвищення рівня підготовки до виборів та політичної участі в Україні», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Це – складова постійної спільної роботи зі зміцнення демократичного прогресу в Україні, яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерством міжнародних справ Канади та Посольством Великої Британії в Україні. Будь-які думки, викладені у цій публікації, належать автору і не обов’язково відображають погляди Посольства Великої Британії в Україні, уряду Великої Британії, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), уряду США, Міністерства міжнародних справ Канади або уряду Канади.

pres-anons-dnipro_grupa

Leave a Reply

Your email address will not be published.