Національна платформа “Діалог про мир та безпечну реінтеграцію” запрошує представників громадських організацій та органів влади областей Сходу України – обласних та районних адміністрацій, місцевих рад Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської областей – до участі в онлайн-семінарі “Перехідне правосуддя: якою має бути українська модель?”.

 
Семінар відбудеться 18 травня 2021 року з 14.00 до 16.00 години за київським часом на платформі Zoom.

Ви зможете дізнатися і задати питання про особливості правових інструментів врегулювання конфлікту та його наслідків, конкретні види діяльності у сфері перехідного правосуддя на місцевому рівні. Наші спікери – правники, автори піонерського дослідження 2020 року “Амністія та люстрація: механізми перехідного правосуддя для майбутнього України» професор Олег МАРТИНЕНКО та Олена СЕМЬОРКІНА. Баченням ролі інструментів перехідного правосуддя для побудови миру поділиться професорка Мілена СТЕРІО, виконавча директорка Групи міжнародного публічного права й політики – Public International Law & Policy Group (Сполучені Штати Америки).
 
Для участі в семінарі просимо зареєструватися за посиланням 
 
 
Зареєстровані учасники отримають програму і посилання на семінар.

Більш детально ви зможете дізнатися про:
  • Перехідне правосуддя: проблеми амністії та тема прощення 
  • Репарації в перехідному правосудді. Міжнародний досвід. Робота центральних органів виконавчої влади та місцевих громад  
  • Право на правду, робота з минулим та історичною пам’яттю: як це може працювати на місцевому рівні
  • Документування – наскрізна тема перехідного правосуддя 
  • Реформа сектору безпеки – безпека на рівні місцевих громад 
  • Відновлення довіри до влади на деокупованих територіях: міжнародний досвід та рекомендації для України
 
Розробка національної моделі перехідного правосуддя, яке має працювати на подолання наслідків конфлікту й забезпечення справедливості, є одним із важливих завдань, яке стоїть перед українським суспільством. Для широкого обговорення особливостей національної моделі перехідного правосуддя Національна Платформа «Діалог про мир і безпечну реінтеграцію» (http://national-platform.org/) започаткувала серію семінарів. Цей семінар – п’ятий із серії публічних обговорень.

Захід організовано Українським незалежним центром політичних досліджень за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту “Соціальна згуртованість та розбудова миру на Донбасі з “Національною платформою””. Проєкт спрямований на посилення співпраці між національними експертами, урядовцями та посадовцями місцевих органів влади, що приймають рішення у сфері реінтеграції та діалогу, розширення можливостей та зміцнення зусиль громадянського суспільства в обстоюванні зусиль з безпечної реінтеграції.
 
З повагою,

громадська організація

«Дніпровський центр соціальних досліджень»
_________________________________________

Leave a Reply

Your email address will not be published.