Останні новини про діяльність громадських організації та  органів місцевого самоврядування можна дізнатися на сторінках інформаційно-аналітичного  порталу “Новий формат”

30.03.23

Про формування мережі культурних центрів у громадах під час війни, багатозадачність і пошук фінансування для цієї сфери дізналися представники місцевого самоврядування Дніпропетровської області.

Команда регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області отримала чимало питань від громад щодо створення культурних центрів та організації роботи галузі. Про це повідомила Олена Тертишна, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області:

— Процес формування базової мережі закладів культури в громаді закладає фундамент для подальшого розвитку цього напрямку. І на початку завжди потрібна допомога фахівців. На базі офісу відбулася партнерська зустріч представників громад з фахівцями управління культури, туризму, національностей і релігій Дніпропетровської ОВА. В ході якої обговорили питання забезпечення жителів громад культурними послугами.

Наприкінці 2022 року МКІП оприлюднило методичні рекомендації щодо створення і організації функціонування центрів культурних послуг у територіальних громадах. Про це повідомила начальниця управління культури Дніпропетровської ОВА Наталія Першина. Вона нагадала учасникам про основні документи, які нормують функціонування культурної сфери та закладів. Крім того, учасники отримали рекомендації щодо реорганізації, злиття, ліквідації закладів культури та процедур виключення їх з базової мережі. Далі

29.03.23

29 березня підписали меморандум про створення комплексного сервісу для бійців, їхніх рідних та сімей загиблих воїнів. До проєкту «Я – Ветеран» долучилися 87 учасників. Це Дніпропетровська ОВА, Мінветеранів та обласна рада. Серед підписантів також райони і громади регіону. Установи та організації, які надають послуги. 

«Я – Ветеран» – це єдине вікно для захисників і їхніх рідних. А ще – сімей загиблих бійців. До кінця весни воно запрацює у всіх ЦНАПах області. Сервіс передбачає широкий спектр послуг – адміністративних, житлових, земельних та освітніх. Фахівці допомагатимуть й у питаннях реабілітації і оздоровлення, працевлаштування та розвитку власної справи», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. 

Послуг понад 100. Втім поступово їх кількість збільшать до трьохсот. Фахівці, котрі працюватимуть з бійцями, пройдуть навчання. Допоможе із цим профільне міністерство. Далі 

21.03.23

У Дніпрі відкрили центр довгострокового проживання для переселенців та людей, які втратили житло через російську агресію. Проживання безоплатне, але потрібно оплачувати комунальні послуги. У центрі можуть розмістити до 56 людей.

Алла із дітьми у Дніпрі з вересня. До цього жили в Українську Донецької області. ЇЇ родині довелось переїздити вже вдруге – 2014-го тікали з Донецька.

«Померла мама, і ми приїхали. Побули там ще три місяці, тому що все одно дома краще, думали, що може буде. Залишимось, але на зараз, зараз там проживати не можна. Ми подивилися цей шелтер, ці умови набагато кращі, ніж у шелтері, де ми проживаємо«, – каже Алла.

Як облаштований шелтер

Шелтер розташований на одному з поверхів гуртожитку. За словами організатора Максима Свисенка, поверх був порожнім кілька років. Під час ремонту повністю перебудували приміщення.

Наразі тут два крила із кухнями. У них – холодильники, електроплити та мікрохвильовки. Далі 

Leave a Reply

Your email address will not be published.