Всеукраїнська Асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму  «Інтеграція через діалог», що здійснюється за підтримки Європейського Союзу, оголошує (анти)конкурс історій «(Не)дитячий погляд на війну».

 

Чому (анти)конкурс?

Тому, що будь-який конкурс передбачає наявність переможців і переможених. Наше ж завдання – надати слово новочасним «дітям війни», яким дано сприймати сьогоднішній конфлікт у всій його об’єктивній реальності. І розповісти про події останніх років вустами їхніх наймолодших очевидців. Ці історії заслуговують на те, щоб бути почутими. Щоб подолати протиріччя. І щоб подібна трагедія більше ніколи не повторилася.

 

Хто може взяти участь?

Запрошення до (анти)конкурсу – для школярів, студентів та активної молоді. Для тих, кого війна зачепила безпосередньо і хто чув про неї, здебільшого, з екрану телевізора. Для тих, хто був змушений покинути домівку, і хто сприяв адаптації переселенців на нових теренах. Для тих, хто безпосередньо зіштовхнувся з реаліями окупації, і чиї батьки сприяють захисту українських земель. Для всіх, кому є, що сказати, і тих, про чиї історії просто не можна мовчати.

 

Яка кінцева мета акції?

Ми прагнемо спільно з юними авторами створити книгу життєвих історій останніх років. Вона буде призначена як для дітей, так і для дорослих. Для безпосередніх учасників згаданих подій і тих, хто воліє їх не помічати. Для активістів і байдужих. Для кожного, хто, сам того не усвідомлюючи, є частинкою сили, від якої залежить майбутнє нашої країни.

 

Як долучитися до (анти)конкурсу?

Для участі в проекті, оберіть тему для новели чи есе (або запропонуйте власну). Орієнтуючись на навідні питання, розкажіть свою історію:

«Якби не війна…»

«Життя з чистої сторінки: історія вимушеного переселенця»

«По той бік фронту: моє життя (не) в Україні»

«Мій батько (був) на війні. Історія дітей воїнів АТО»

«На межі цивілізацій: життя на лінії зіткнення»

«Коли війна – це більше, аніж просто слово. Історія мого волонтерства»

«Далеко від фронту, але не від війни. Досвід мирних регіонів»

 

Надішліть свій текст на e-mail writer@dialogos.org.ua до 30 листопада 2017 р. (включно). Після завершення публічної кампанії, конкурсна комісія обере по 10 найкращих історій із кожної теми.

 

Вимоги щодо оформлення:

 

Що отримають учасники?

Фіналісти конкурсу:

 

При виникненні будь-яких запитань, просимо звертатися за адресою oleksyn@novadoba.org.ua А поки бажаємо всім потенційним учасникам успішної та по-справжньому цікавої роботи!