Півроку у Дніпропетровському районі тривав проект «Школа соціальної анімації «Територія єднання», який реалізовувався благодійною організацією «Волоський фонд розвитку громади» у співпраці з районним відділом освіти. Активісти навчали школярів, які приїхали з Донецької, Луганської областей та Криму, створювати соціальні анімаційні ролики. Теми для своїх анімацій діти визначали самостійно. Яких результатів вдалося досягти, розповіли організатори проекту під час прес-конференції в прес-клубі ДОО НСЖУ.

«Дітям дуже складно адаптуватись на новому місці і в новому колективі. На це потрібен час. На нашу думку, колективні творчі заняття – це досить дієвий механізм адаптації. Тому ми й обрали створення мультиплікацій – цікаве творче заняття. Проект реалізовувався у Дніпропетровському районі у співпраці з районним відділом освіти. А саме в Олександрівській, Підгороднянських школах №3№4, Підгороднянському НВК №1 та у Горьківському НВК. Там ми провели одноденні тренінги, під час яких діти навчилися створювати мультиплікації. Через анімацію вони продемонстрували своє бачення проблем, які виникають у нашому суспільстві», – зазначила голова правління БО «Волоський фонд розвитку громади» Марія Нємцева.

За ті півроку, що тривав проект, близько 80 дітей створювали мультфільми. Потім найактивніші майстри мультиплікації отримали нагороди – поїздку до Львова, де поділилися досвідом з однолітками та ближче познайомились з історією міста. Інші отримали заохочувальні подарунки. Важливо, що даний проект знайшов продовження – зараз у Дніпропетровському районі на базі будинку культури та школи відкрилися гуртки, де діти разом зі своїми батьками створюють мультфільми.

«Ми вважаємо, що саме завдяки активним діям простих людей можна змінити ситуацію на краще як у невеличкому селі, так і в районі, місті чи області. Тому завжди підтримуємо ті ініціативи, які йдуть від небайдужих представників громади. Одна з таких ініціатив – створення мультиплікаційних роликів. Завдяки цьому починанню молодь може донести до суспільства ті питання, які є важливими саме для них», – зазначив головний спеціаліст відділу соціально-економічного розвитку територій та комунальної власності виконавчого апарату Дніпропетровської районної ради Олександр Мітьков.

Сам анімаційний ролик йде хвилину-півтори. Перш ніж мультиплікація «побачить світ» діти визначають ідею ролика, потім її презентують, визначається найкраща, доопрацьовується та доповнюється. На наступному етапі обирається матеріал – пластилін, картон та фон ролика. Потім – створення відеоряду. Для цього використовується звичайний фотоапарат. За допомогою спеціальної комп’ютерної програми на відеоряд накладають звук та музику.

«Зазвичай діти створюють мультики на теми патріотизму, Революції Гідності, розповідають про родину, батьків, шкідливі звички, корупцію та сміття», – підсумував Олександр Мітьков.

Учасники прес-конференції:

– Марія Нємцева, голова Правління БО «Волоський фонд розвитку громади»;

– Олександр Мітьков, головний спеціаліст відділу соціально-економічного розвитку територій та комунальної власності виконавчого апарату Дніпропетровської районної ради;

Прес-реліз 10.03.2016_Анімація

Leave a Reply

Your email address will not be published.