28 листопада 2014 – 26 січня 2015 року в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» (м. Київ, вул. Лаврська, 19) відбувається інтерактивний виставковий проект «ТВОРЧІСТЬ СВОБОДИ: (р)еволюційна культура Майдану»..

До річниці подій Євромайдану активісти, музейники, представники громадських організацій та органів державної влади об’єднали свої зусилля щоб створити виставку Майдану. Так виникла ініціатива «Музей Свободи / Музей Майдану».

У фокусі цієї виставки – спалахи креативу, винахідливості, гумору і сатири як важливої «зброї» протестного руху, як стихійного вияву народної творчості в екстремальних ситуаціях, як майданчика для громадської комунікації, взаєморозуміння та самоідентифікації на шляху до Свободи.

В інтерактивному експозиційному просторі представлено зворушливі історії та автентичні об’єкти: від барикадного хенд-мейду до унікальних артефактів на кшталт прапорів і слоганів з «Йолки», Різдвяної шопки, 10-метрового панно, «лампочки Молотова», «бімби». Виставка заохочує відвідувачів пройти віртуальний тур «Майдан 3D» та поринути у революційний мелос, ділитися спогадами на «Сцені історій», залишати думки та відчуття на стіні «Голосів відвідувачів», листуватися через Пошту Майдану, пізнавати нове у Бібліотеці Майдану…

Запрошуємо приєднатись до подій музею.

14 грудня (неділя)

16:00 – 18:00

Лекція та міні-квест Владислави Осьмак «Різдвяні й новорічні традиції у Києві» від Відкритого Університету Майдану.

Культуролог Владислава Осьмак розповість про те, якими були різдвяні й новорічні традиції у Києві: про вертеп і могилянських спудеїв, про те, коли і як почали прикрашати різдвяні ялинки, як займалися благодійництвом, що дивились у театрі на Різдво. І ще багато цікавого про стародавні традиції, які, виявляється, продовжують жити і нині. У програмі – міні-квест для дітей і дорослих. І неодмінно – подарунки переможцям!

18–19 грудня (четвер – п’ятниця)

18:00 – 11:00

Музейний sleepover для дітей у ніч на Святого Миколая.

Вперше в Україні популярний культурно-освітній захід сучасних музеїв! Інтерактивний вечір, ночівля і ранок для дітей у виставковому просторі. Заняття, майстер-класи, забави, ранкові подарунки. За попереднім записом.

Слідкувати за новинами можна на сторінках:

http://www.mymedia.org.ua/

http://www.aup.com.ua/

(www.honchar.org.ua,

https://www.facebook.com/aupfoundation

https://www.facebook.com/freedomchoiceUA?fref=ts

www.facebook.com/honchar.museum,

www.facebook.com/pages/Музей-Майдану

Хештег #FreedomUkraine

Leave a Reply

Your email address will not be published.