30 березня 2017 року в селі Зоря Дніпровського району Дніпропетровської області діти опановували мистецтво мультиплікації. Захід відбувся в рамках проекту «Школа соціальної анімації «Територія міжрегіонального єднання» за фінансової підтримки Європейського Союзу,  в рамках проекту «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні», який адмініструє в Дніпропетровській області громадська організація «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск».

        Суть соціальної мультиплікації полягає в тому, що люди, різні за віком, захопленнями, соціальним статусом об’єднуються навколо однієї проблеми. Вони самі вигадують сюжети мультфільм та створюють його.

         Але важливим також є те, що при цьому не використовуються спецефекти, камери і т.д. Учасники створюють мультфільми з того, що їх оточує або опиняється в руках: пластилін, кольоровий папір, вирізки з журналів, макаронні вироби чи гербарій – буквально все йде в діло. «Чому?»  –  спитаєте ви? Це сприяє розвитку креативності та індивідуальності кожного,  породжує безпосередність та вільність у думках та діях. Психологи ж у цьому вбачають поглиблений аналіз проблем та потреб різних людей.

         Позитивний настрій, підтримка та спільно виконана справа може зблизити людей, які мають проблеми з соціальною адаптацією.

За час тренінгу діти із села Зоря  опрацювали всі етапи створення соціальної мультиплікації, а саме:

  1. Написання сценарію мультфільму.
  2. Розкадровка.
  3. Створення фонових композицій.
  4. Створення персонажів мультфільму.
  5. Фотозйомка.
  6. Монтаж.
  7. Презентація.

Наполегливість дітей та знання тренера дозволило хлопцям та дівчатам із села Зоря Дніпровського району створити два повноцінних мультиплікаційних ролика.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.