З вересня по грудень 2020 року експерти Центру «Тамариск» Літвінов Олексій та Андреєв Олексій брали участь у спільному проекті з партнерами  Громадської Спілки «Мережа хабів громадянського суспільства України» в рамках проекту ПРООН «Громадянське суспільство для розвитку демократії і прав людини в Україні» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Експерти працювали з питаннями  локальної демократії в громадах Дніпропетровщини: Васильківської, Царичанської, Покровської. Якість демократії участі в громаді залежіть від запровадження місцевою радою відповідних інструментів: загальних зборів, громадських слухань, бюджету участі, місцевих ініціатив, петицій, тощо. Процедури участі жителів визначаються в локальних документах; статутах, положеннях, порядках.

З аналітичним звітом можна ознайомитися за посиланням.

Протягом реалізації проекту нашими експертами було проведено низку заходів, від особистих зустрічей і презентацій до дистанційних обговорень у форматі режимі відео-конференції.

Аналітичний звіт було презентовано керівництву громад, були створені робочі групи, які напрацювали зміни та доповнення до нормативно-правових актів. Після цього було розпочато адвокатування змін.

11 грудня 2020 р. було проведено он-лайн захід в режимі відео-конференції «Удосконалення інструментів локальної демократії у період дії обмежувальних заходів» для представників Царичанської ОТГ Дніпропетровської області.

Спільно розроблено та прийнято розпорядження Царичанського селищного голови  «Про затвердження робочої групи з удосконалення інструментів локальної демократії та регуляторної діяльності» від 10 грудня 2020 р. №263-р.

15 грудня 2020 р. проведено он-лайн захід в режимі відео-конференції «Удосконалення інструментів локальної демократії у період дії обмежувальних заходів» для представників Васильківської ОТГ Дніпропетровської області. 

Прийнято доопрацьовану версію регламенту роботи Васильківської селищної ради до якого включено норми, що підвищують ефективність функціонування інструментів локальної демократії.

16 грудня 2020 р. проведено он-лайн захід в режимі відео-конференції «Удосконалення інструментів локальної демократії у період дії обмежувальних заходів» для представників Покровської ОТГ Дніпропетровської області.

Спільно розроблено та прийнято розпорядження Покровського селищного голови  «Про затвердження робочої групи з удосконалення інструментів локальної демократії та регуляторної діяльності» від 17 грудня 2020 р.

Інфографіку про інструменти локальної демократії можна переглянути за посиланням.

Заходи проводилися в рамках проєкту рамках проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та у партнерстві з ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення».

Leave a Reply

Your email address will not be published.