В Центрі «Тамариск» продовжує роботу «Школа інформування та комунікації». З четвертого по сьоме серпня 2021 року в культурно-діловому центрі «Менора» зібралися 20 учасників з 7 областей України на тренінг «Основи фасилітації».  Тема актуальна для роботи в громадах і потребує певних навичок. Тренерка фасилітаторка коучиня Наталія Стаднічук надала можливість учасникам багато практикуватися, щоб сформувати навички проведення фасилітованих зустрічей.

Багато уваги приділялося підготовці процесу, формуванню довіри учасників процесу та визначенню мети фасилітації. Але основна тема, інструменти фасилітації, була найбільш об’ємною.

Учасники вивчали:

  • Інструменти фасилітації для генерації ідей. Мозкові штурми: класичний, письмовий, реверсний. Килим ідей. Квітка лотосу.
  • Інструменти обробки напрацювань. Рейтингове голосування. Дерево рішень. Policy Slam.
  • Інструменти фасилітації зі структурування дискусій та стимулювання творчості. Шість капелюхів Едварда де Боно. Стратегія Уолта Діснея.
  • Знайомство з підходами TOP-фасилітації. Методологія ОРІП. Метод консенсусу.
  • Інструменти фасилітації для великих груп. Світове кафе: практичні аспекти застосування методу.

Крім цього, представники громадських організацій вивчали та практикували підготовку та проведення фасилітаційних сесій.

Результатом навчання будуть комунікаційні заходи, які проведуть учасники проєкту, та на які отримують фінансування на конкурсній основі.

Захід проводився в рамках проєкту «Підвищення інформаційно-комунікаційного потенціалу організацій громадянського суспільства Східної та Центральної України», який реалізується Центром «Тамариск» за фінансової підтримки Національного Фонду Демократії.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.