Протягом чотирьох днів, з 5 по 8 серпня, відбувався черговий Форум Мережі центрів європейської інформації України, участь у якому взяли представники ЦЄІ з 16 регіонів України. Організаторами Форуму виступила Сумська міська громадська організація «Центр європейських ініціатив» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

В сучасних умовах надзвичайно важливо володіти об’єктивною інформацією. «Демократичні реформи і перетворення в Україні стануть реальністю за умови своєчасного поширення інформації про суспільні події та процеси, які відбуваються в країні та поза її межами. Важливо заручитись розумінням та підтримкою широкого кола громадян України на рівні обласних, районних центрів, містечок та сіл. А для цього необхідно систематично працювати щодо роз’яснення непопулярних (наприклад скорочення робочих місць в тій чи іншій галузі) кроків, які слід зробити сьогодні, щоб досягти в майбутньому кращого рівня життя в Україні» – Ці твердження є одним з висновків, до якого прийшла Мережа центрів європейської інформації України в ході обговорення викликів, які сьогодні стоять перед українським суспільством загалом та Мережею зокрема.

Для розуміння викликів, які стоять перед Україною на шляху до євроінтеграції важливою для учасників Форуму була розмова з Девідом Стуліком, прес-аташе Європейського Союзу в Україні. Експерт розповів, що Україні слід ратифікувати Угоду про асоціацію ще до вересня. Оскільки вдасться зберегти надані ще в квітні цього року Європейським Союзом економічні преференції для експорту українських товарів на ринок ЄС. В іншому випадку, ратифікація відкладатиметься на невизначений термін (через розпуск парламенту, як вимагають багато політиків) а преференції, згідно із законодавством ЄС припинять свою дію.

В ході заходу члени Мережі поглиблювали свої знання щодо такої форми роботи як «Діалоги». В процесі підведення підсумків відзначення Днів Європи-2014 координатори Центрів європейської інформації дійшли висновку, що актуальним сьогодні є здійснення діяльності на шляху до порозуміння суспільства, уникнення потенційних конфліктів. В такому контексті однією з форм роботи може стати проведення Даілогів. Було прийнято рішення провести майстер клас для учасників Форуму Мережі, для чого запросити експерта Ірину Брунову-Калісецьку. 7 серпня в рамках Форуму представники Мережі, дякуючи п.Ірині дізнались про особливості проведення діалогів та окреслили можливості їх застосування у роботі Мережі.

Згідно з рішенням Форуму:
1) була оновлена стратегія розвитку Мережі ЦЄІУ;
2) прийняті нові члени до складу Мережі: Тернопільський ЦЄІ (адмініструється громадською організацією «Тернопільський прес-клуб» і Тернопільською обласною універсальною науковою бібліотекою) та Луцький ЦЄІ (адмініструється ВОГО «Фундація розвитку громад» і ОУНБ ім. Олени Пчілки);
3) відбулася запланована ротація у керівництві Мережі: була переобрана рада Мережі ЦЄІ, яку очолила представник Чернівецького ЦЄІ – Євгенія Олійник.
До нової ради увійшли 5 представників ЦЄІ, а саме:
— Тетяна Федорова (Кіровоградський ЦЄІ, Кіровоградська Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського),
— Наталія Гордійчук (Дніпропетровський ЦЄІ, Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія),
— Олена Гаркуша (Черкаський ЦЄІ, Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека ім.Т.Шевченка),
— Наталія Шальнова (Херсонський ЦЄІ, ХМГО “Інформаційний центр підтримки малого та середнього бізнесу та інновацій”),
— Людмила Чабак (Чернігівський ЦЄІ, Сіверський інститут регіональних досліджень).

Після Форуму в рамках Мережі центрів європейської інформації України була створена ініціативна група «Є-Дія» («Європейська Дія»), засновниками якої стали 4 центри європейської інформації з міст Вінниця, Кременчук, Луганськ та Суми. «Є-Дія» спрямована на впровадження Місії Мережі центрів європейської інформації, а саме – сформувати в Україні суспільство, що базується на європейських цінностях. Група діятиме на принципах взаємної поваги, прозорості, відкритості та демократичного прийняття рішень. «Є-Дія» швидко реагуватиме на виклики в Україні та просуватиме європейські цінності. Вже з вересня 2014 року ініціативна група проводитиме для молоді чотирьох областей тренінги та дебатні турніри на тему спільних цінностей, які здатні об’єднати Україну

Запрошуємо зацікавлену громадськість до співпраці з Мережею!
Контактна особа – Євгенія Олійник (моб.0509091345, jane_ol@ukr.net) www.ukrcei.org/

Leave a Reply

Your email address will not be published.