На початку серпня 2023 року фахівчині Центру «Тамариск» Тетяна Карельська та Лариса Скрипченко, разом із фахівцем із мобілізації громад Програми розвитку ООН в Україні Михайлом Кареліним, відвідали сім громад Дніпропетровської області, в яких уже створені та працюють робочі групи з громадської безпеки та соціальної згуртованості.

У Софіївській селищній територіальній громаді поліція звітувала перед мешканцями громади та учасниками й учасницями робочої групи. Під час зустрічі керівництво поліції звернуло увагу присутніх на можливість інформування мешканцями дільничних поліцейських, адже через бойові дії в області, вони вимушені не тільки виконувати свої обов’язки, але й реагувати на екстрені завдання. Волонтери говорили про те, як вирішують проблеми із безпритульними тваринами та чекають на фінансування власної міні ініціативи.

Громадська організація із Павлоградської міської громади презентувала проєкт створення комунікаційного простору в громаді для внутрішно переміщених осіб, місцевих активістів та активісток, молоді та представників бізнесу. Чудова демократична атмосфера панувала на засіданні робочої групи.

У Тернівській міській територіальній громаді, після засідання Робочої групи, Михайло Карелін, Тетяна Карельська та Лариса Скрипченко відвідали молодіжний центр. В центрі, незважаючи на розпал літа, було близько 15 підлітків, які розказали, що молодіжний центр для них — це єдине місце, де можна зустрічатися, отримувати підтримку, спілкуватися. Михайло Карелін запитав у молоді, як вони бачать зміни в своєму просторі і які заходи їм потрібні. Хлопці та дівчата охоче відповідали, в тому числі про те, як вони самі допомагають людям у громаді під час війни.

У Миколаївській громаді мешканці теж уважно слухали звітування поліції. У громаді працюють із випадками домашнього насильства та мають систему боротьби з дрібним хуліганством. У фокусі особливої уваги — безпека дорожнього руху, саме на вирішення цього питання спрямована мініініціатива в громаді. Активісти чекають на фінансування мініініціативи.

У Синельниківській міській територіальній громаді до уваги мешканців та учасників і учасниць Робочої групи був представлений стратегічний план розвитку міста. План у вигляді презентації був детальним та зрозумілим і викликав захоплення у присутніх. Після засідання, гості відвідали спортивну залу у місцевій школі та побачили обладнання, яке отримали юні спортсмени завдяки фінансуванню від Програми розвитку ООН.

Камянська міська територіальна громада. Під час засідання Робочої групи із громадської безпеки та соціальної згуртованості активісти/-ки та представники/-ці органів влади слухали звіт поліцейських громади. У місті планується створення мобільної бригади для реагування на виклики домашнього насильства. Після засідання, Михайло Карелін і Тетяна Карельська відвідали офіс організації сімей загиблих героїв та Центр надання соціальних послуг.

Громадські активісти міста Новомосковськ презентували екологічний проєкт із утилізації небезпечних відходів та проєкт, що спрямований на допомогу безпритульним тваринам. Заступник мера розповів як розподіляються бюджетні кошти у період військового стану та які програми наразі працюють у місті Новомосковськ.

Під час засідань робочих груп були анонсовані найближчі тренінги проєкту «Створення та підтримка діяльності Мережі робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості у семи територіальних громадах Дніпропетровській області». Також, під час засідання, було запрошено представників та представниць цільових громад долучитися до проведення дослідження із безпеки та соціальної згуртованості за допомогою фокус-груп.

Все більше активістів та організацій долучаються до засідань Робочих груп. Нові знайомства в громадах допомагають знайти однодумців всередині Мережі.

Ініціатива «Створення та підтримка діяльності Мережі робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості у семи територіальних громадах  Дніпропетровській області» впроваджується Центром підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.