На початку липня у Дніпрі відбувся тренінг «Комплексний підхід до особистої та цифрової безпеки» для представників громад Дніпропетровщини. Захід організовано у межах ініціативи «Створення та підтримка діяльності мережі робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості у семи територіальних громадах Дніпропетровській області», який реалізує громадська організація «Центр «Тамариск».

Участь у тренінгу взяли представники органів місцевої влади, поліції та громадські активісти з Павлограда, Новомосковська, Кам’янского, Синельникова, Тернівки, Софіївки та Миколаївки Синельниківського району.

Дводенне навчання відбувалося у різних формах: від мінілекцій до командного інтерактиву.

Зараз фізична безпека дуже сильно пов’язана з цифровою безпекою, тому після знайомства ми провели опитування про виклики та загрози, які найбільше турбують учасників та учасниць тренінгу.

Далі тренери ознайомили учасників навчання  з типами кіберзагроз та їх потенційними наслідками. Слідуючи покроковим інструкціям Генрі Дем’яновіча та Вадима Бражника, представники та представниці громад встановили захисні програми на власні нетбуки та телефони. Разом учасники та тренери розібрали варіанти попередження загроз, а також варіанти реагування, коли небезпечна дія вже відбулася.

Дві  сесії були присвячені безпечним комунікаціям в інтернеті. Учасники та учасниці мали можливість встановити додаткові налаштування безпеки в месенджерах, якими вони користуються.

Найважливіші навички під час війни полягають у вмінні попереджати загрози для життя та здоров’я або ж взагалі їх уникати. Тренери навчали учасників, як проводити якісну оцінку ризиків, оцінювати власні ресурси, вразливості та зменшувати вразливості за рахунок збільшення ресурсів.

Тренери та представники громад ділилися ідеями, як підготуватися до сучасних загроз в умовах війни.

Учасники тренінгу тепер точно знають, як покращити свою особисту та цифрову безпеку. Щиро віримо, що в них це вийде!

Ініціативу «Створення та підтримка діяльності Мережі робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості у семи територіальних громадах Дніпропетровській області» впроваджує Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.