Громадські організації, що працюють в малих містах та селах, є унікальними «каталізаторами» демократичних перетворень, навіть інколи не до кінця усвідомлюючи важливість своєї ролі у суспільних змінах.

Всеукраїнська Мережа «Громадські ініціативи України» вже багато років підтримує місцеві громади малих населених пунктів, в яких проживає майже половина українців. У 2014-2015 роках діяльність Мережі «ГІУ» буде зосереджена на сприянні організаціям з Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської, Харківської областей, а також АРК Крим.

Ми прагнемо підвищити ефективність і впливовість українських неурядових організацій через такі інструменти:

1. Навчальні компоненти. Активісти з пілотних регіонів проекту візьмуть участь у двох колах семінарів. Учасники семінарів також отримують запрошення до тематичних стажувань на базі досвіду кращих неурядових організацій України. Перевірити теорію на практиці представники локальних неурядових організацій зможуть через участь в конкурсі міні грантів. Цього року вперше обов’язковою умовою участі в конкурсі малих грантів стане партнерство з учасниками конкурсу “Краща громадська ініціатива України”.

2. Національний конкурс «Краща громадська ініціатива України». У 2014 році Мережа «Громадські ініціативи України» продовжує підтримувати та поширювати кращий досвід змін на локальному рівні через проведення конкурсу «Краща громадська ініціатива України». Цей конкурс створює комунікаційний майданчик для обміну найкращими ідеями та практиками у сферах активізації громад, вирішення місцевих проблем, створення міжсекторного партнерства та запровадження інноваційних методів діяльності в роботі неурядової організації/місцевої громади. Переможець у кожній з восьми номінацій отримає запрошення взяти участь у всеукраїнському форумі, диплом переможця та цінні подарунки від однієї з організацій, що входить до мережі «ГІУ».

3. Всеукраїнський форум «Від ідеї до успіху: місцеві ініціативи змінюють життя українських громад». Вже традиційною подією, майданчиком для обміну ідеями та створення партнерств є всеукраїнський форум, що в черговий раз відбудеться восени 2014 року. Кульмінацією форуму стане нагородженняпереможців конкурсу «Краща громадська ініціатива України».

4. Запрошуємо до співпраці. Щиро запрошуємо неурядові організації та неформальні об’єднання з Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської, Харківської областей та Криму, що працюють на місцевому рівні та прагнуть розвитку, до участі в заходах Мережі!

Якщо ви хочете долучитися до проекту, слідкуйте за оголошеннями на сайті http://ngonetwork.org.ua/, на сторінці у фейсбуці https://www.facebook.com/ngonetwork.org.ua, або звертайтеся до партнерів проекту у вашій області:

Регіональні партнери проекту – Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» (м Дніпропетровськ, www.tamarisk.org.ua)

Проект «Підтримка громадських ініціатив в Україні» здійснюється завдяки фінансовій підтримці національного фонду демократії (NED) і адмініструється ВОМГО «Наше Поділля» у співпраці з ГО Товариство Лева та ВГО СУМ в Україні, а також партнерськими НУО з 15 регіонів України в рамках діяльності мережі «Громадські ініціативи України». Більше інформації про мережу та нашу діяльність на веб-сторінці: http://ngonetwork.org.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published.