Тренінг “Маніпуляція або інформація? Наш інфопростір” пройшов 10 та 13 листопада 2020 року на онлайн платформі Центру “Тамариск”. Мета тренінгу: розуміння учасниками медіапростору, як засобу впливу на людину та суспільство, усвідомлення джерела інформації, розвиток критичного мислення.

Учасники разом з тренером Ларисою Скрипченко аналізували ЗМІ на дотримання стандартів журналістики, намагалися розпізнати фейки та маніпуляції, маніпулювали самі 😄, дізналися про “Суспільне мовлення” в Україні, знаходили інформацію про власників телеканалів та сайтів новин. Знайомилися з поняттям клікбейту, джинси, та обговорювали рейтинги інформаційних сайтів.

Другий день тренінгу був присвячений фейкам та маніпуляціям в соціальних мережах. Учасники заходу на практиці перевіряли інформацію на наявність маніпуляцій та мови ворожнечі. Разом з тренером активісти вчилися відрізняти факти від суджень, перевіряти інформацію та фото за допомогою сайтів https://youcontrol.com.ua/  http://fotoforensics.com/  https://www.stopfake.org/uk/golovna/.

Наприкінці тренінгу учасники пройшли онлайн тест з медіаграмотності та оцінили власні навички.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.