12-13 жовтня 2017 року експерти Центру «Тамариск» Віталій Моргун і Костянтин Муха взяли участь у майстерні «Як розвивати діалоговий майданчик». Захід проходив в місті Київ в рамках проекту з підтримки діалогових ініціатив в Україні, організатори заходу: CSSP – Берлінський центр інтеграційної медіації в партнерстві з організацією Inmedio – інститут медіації, консультації і розвитку.

Організатори заходу вважають, що важлива основа для розвитку культури діалогів в Україні знаходиться на локальному рівні. Діалогові платформи в громадах можуть надавати різні можливості для конструктивної комунікації, наприклад: вирішення конкретних та гострих конфліктів, зниження напруги між певними групами з поляризованими  позиціями, підвищення взаєморозуміння між ними. І дуже важливим є давати можливість цим майданчикам обмінюватися досвідом, підтримувати один одного і допомагати розвиватися існуючим і новим майданчикам.

Для розвитку діалогових майданчиків в громадах потрібні певні люди – «агенти змін», які зможуть налагоджувати локальну діалогову інфраструктуру: вибудовувати довіру з місцевими жителями, з місцевою владою і представниками державних органів, з ключовими організаціями, підприємцями, лідерами думки і так далі. Крім цього, агенти змін будуть  інформувати громаду про основні принципи діалогів і різні методології, організовувати простір і логістику для проведення діалогів та співпрацювати з фасилітаторами, а також моніторити рівень конфліктності в громаді і комунікувати запити на діалоги і діалогову підтримку.

Фасилітаторами заходу виступили:  Дірк Сплинтер і Любьяна Вустехубе, Inmedio (Берлін) – Інститут для медиации, консультації і розвитку(www.inmedio.de/en/about-us/berlin).

  

Leave a Reply

Your email address will not be published.