Війна на Україні призвала людей на захист Вітчизни, які ще вчора займалися мирним будівництвом своєї країни. Так мирні люди стали військовими.

У зв’язку з цим виникло багато питань і проблем юридичного та правового характеру, пов’язаних саме з військовою службою в лавах ЗСУ у воєнний період.

Враховуючи на це з травня 2022 року Центр «Тамариск» у співпраці з фахівцями Правозахисної Профспілки «Громадянський Захист» почав надавати безоплатне юридичне консультування громадян України – військовослужбовців та членів їх сімей стосовно різних юридичних питань, як у сфері військового так і цивільного права.

У цих питаннях Профспілка взаємодіє із рухом «Адвокати ВСУ волонтери» та за потреби отримує фахові роз’яснення від спеціалістів та фахівців ВСУ з правових питань.

Інформація щодо можливості здійснення консультування розміщується в соціальних мережах, регіональних групах у фейсбуці, надається безпосередньо до територіальних громад.

Протягом п`яти тижнів у місцевих групах фейсбуку було розміщено п’ятсот повідомлень про надання правової допомоги військовослужбовцям.

Щоденно голова профспілки В’ячеслав Заморський та задіяний у проєкті адвокат Олексій Андреєв проводять від 5 до 15 телефонних консультацій стосовно різноманітних проблем військовослужбовців та членів їхніх сімей, біженців та взагалі громадян які постраждали від агресії.

Найбільша кількість запитань у сфері військового права надходить щодо змісту правил та порядку проходження громадянами України військової служби у особливий та воєнний період, оформлення пільг та матеріальної допомоги тощо.

Багато питань виникає у військових щодо їхньої обізнаності нормами діючих статутів ЗСУ, а саме питань дотримання дисциплінарного статуту, статуту внутрішнього служби, бойового статуту та інших. Так, військові просять роз’яснення стосовно правил оформлення і подачі військових рапортів, стосовно грошового забезпечення, відпусток, медичного обстеження і т.і.

З початку травня 2022 року фахівцями профспілки було здійснено 286 розгорнутих телефонних консультацій військовослужбовців та членів їхніх сімей.

Leave a Reply

Your email address will not be published.