17 квітня 2020 року відбувся вебінар “Консультації з громадськістю від А до Я” для учасників “Школи інформування та комунікацій” в рамках проекту «Підвищення інформаційно – комунікаційного потенціалу організацій громадянського суспільства Східної та Центральної України»  Центру “Тамариск”. Також до оnline заходу долучилися активісти з різних громадських організацій інших регіонів України. Проводив вебінар  Олексій Літвінов – експерт з громадського контролю у сфері публічного управління та адміністрування, кандидат наук з державного управління, автор понад 120 наукових публікацій. 

 Робота активістів з владою — невід’ємна частина комунікацій в громаді. Як вона ведеться,  залежить від обох сторін. На вебінарі учасники розбирали наступні важливі питання – як знайти інформацію про консультації з громадськістю на офіційних сайтах міст або об’єднаних територіальних громад. Обов’язкові ці консультації? Мають вони законодавчий або рекомендований характер? Що таке регуляторна політика,  як її можна запровадити для більш ефективної участі громадян в прийнятті рішень?

В практичної частині учасники намагалися знайти інформацію про консультації з громадськістю на сайтах своїх громад. Вони ділилися досвідом про власну участь в бюджетних слуханнях чи інших заходах, та розповідали чому їх пропозиції враховувались або не враховувались.  Наприклад, в актуальній для малого бізнесу під час карантину, темі — відміна податків місцевого рівня.

На наприкінці вебінару Олексій Літвінов зазначив, що дуже важливе для громадських активістів сьогодні регулярно моніторити  державні та місцеві сайти. Він порадив користуватися правом доступу до публічної інформації. При цьому не потрібно бути в опозиції до влади, краще намагатися допомогти їй: провести опитування, аналіз та запропонувати свій досвід для прийняття рішень. Саме об’єднання зусиль влади з громадськістю буде сприяти ефективному вирішенню проблем.

Серія майстер-класів та вебінарів освітньої програми «Успішно контролюємо владу»  продовжується.

Захід проводився в рамках проекту «Підвищення інформаційно — комунікаційного потенціалу організацій громадянського суспільства Східної та Центральної України», який реалізується Центром «Тамариск» за фінансової підтримки Національного Фонду Демократії.

Leave a Reply

Your email address will not be published.