Із чого або з кого починаються зміни? Що є позитивною зміною, і хто має вирішувати, що є позитивним чи негативним? Чи потрібні зміни взагалі, – чи ж усе, що можна було вигадати і зробити, – вже вигадане і зроблене задовго до нас? Впродовж останніх років ми дуже часто використовували слово “зміни”, але лише останні події дали нам шанс спробувати зрозуміти та відчути це поняття по-новому. Однак у будь-якому разі зміни потребують чесного рівноправного діалогу та мужності перейти від розмов до хоча б невеличких, але конкретних дій – саме задля цього працює програма “Майстерня громадської активності”, яка вже восьмий рік поспіль збирає дуже різних молодих людей для спільної захоплюючої подорожі в світ нових відкриттів та ідей.

До 10 березня 2015 року ми шукаємо молодих людей з України, Польщі та Білорусі віком від 18 до 25 років, які відкриті до нового, цінують дорогу та готові до діалогу, дії та до участі в міжнародній програмі неформальної громадянської освіти молоді. Анкети на участь в програмі приймаються в режимі онлайн.

1. Що таке «Майстерня громадської активності»?

«Майстерня громадської активності» – це програма неформальної громадянської освіти молоді та підтримки її громадських, соціальних та культурних ініціатив в Україні, Польщі та Білорусі. В рамках програми учасники покращують життя своїх громад через реалізацію власних ідей та отримують імпульси до саморозвитку. Крім того, завдяки інтенсивному міжкультурному компоненту та мультилінгвальному формату роботи молоді люди знайомляться з культурою та мовами учасників з інших країн. Більше про програму можна дізнатися тут.

2. Який вигляд має програма?

Учасники, відібрані до участі в програмі, запрошуються до участі в наступних кроках програми:

КРОК І – МАЙСТЕРНІ ІДЕЙ

/ Квітень – травень 2015 року /

Учасники з України, Польщі та Білорусі зможуть взяти участь в одній з наступних майстерень ідей:

Свідоме споживання, тобто як споживати без докорів сумління? / 27 квітня -4травня 2015 р. /
Скільки нам дійсно потрібно? Що можна вважати необхідним, а що є лише нашим наступним гаджетом, підсунутим рекламою? Яка реальна ціна за доступ до знань, здоров’я, чистого повітря? У першій частині семінару ми будемо прокладати наші індивідуальні стежки в джунглях суспільства споживання. Поекспериментуємо з особистими потребами, без докорів сумління.

У другій частині семінару разом ми спробуємо створити творчий простір для ідей з метою розробки власних соціальних і культурних ініціатив, які потім ми могли б реалізувати у себе на місцях. Запрошуємо не лише екологів!

Три країни, три культури? Польща, Україна, Білорусь / 4 — 11 травня 2015року /
Що відбувається після перетину кордону? Чи чекає нас зіткнення цивілізацій, культурний шок, а може велике Ніщо? У першій частині семінару ми спробуємо з’ясувати один у одного, чим відрізняється спосіб життя в наших трьох країнах і як це пов’язано з культурою (культурами?). Ми познайомимося ближче з тим, які фільми дивляться в Польщі, які книги читають в Україні і яку музику слухають у Білорусі. У другій частині семінару разом ми спробуємо створити творчий простір для ідей з метою розробки власних соціальних і культурних ініціатив, які потім ми могли б реалізувати у себе на місцях

У пошуках власної думки. Школа виживання в інформаційному хаосі / 11-18травня 2015 року /
Чи можна у величезному потоці інформації, який нас оточує, знайти і вибрати щось варте й корисне? Де сьогодні проходить межа між інформацією та розвагами? Як виробити свою власну думку? Звідки черпати знання (якщо не з Фейсбуку)? У першій частині семінару ми відправимося на пошуки власних стратегій «боротьби» з інформаційним шумом. Обміняємося нашими ідеями того, як використовувати сучасні технології з користю для себе та інших. На практиці спробуємо себе в ролі журналістів в інтересах суспільства. У другій частині семінару разом ми спробуємо створити творчий простір для ідей з метою розробки власних соціальних і культурних ініціатив, які потім ми могли б реалізувати у себе на місцях

КРОК ІІ – МАЙСТЕРНІ ДІЙ

/ Червень – жовтень 2015 року /

На цьому етапі ти зможеш у себе вдома втілити в життя ідею власної культурної, соціальноїабо суспільної ініціативи. Для цього ти зможеш зібрати команду, яка тобі допоможе, отримаєш в підтримку індивідуального ментора та навчишся основам менеджментунеприбуткових проектів на одній з наступних майстерень. Кожний з учасників матимеможливість отримати невеличке фінансування на реалізацію своєї культурної, соціальноїабо суспільної ініціативи.

В кінці червня і на початку липня ти прийматимеш участь у наступному семінарі, в ході якого ми допоможемо тобі конкретизувати ідеї. Дізнаєшся найважливіші питання в галузі управління проектами: в тому числі робота в команді, тайм-менеджмент, реклама і просування.

Вже реалізовані ініціативи можна побачити тут.

Дати майстерень дій:

Майстерня дій №1 (6-12 липня 2015 года)
Майстерня дій №2 (12-19 липня 2015 года)
ЕТАП ІІІ – МАЙСТЕРНЯ ДОСВІДУ

/ 4-9 листопада 2015 року /

На цьому етапі всі учасники програми зберуться разом, щоб оцінити отриманий досвід, презентувати реалізовані ініціативи та разом подивитися в майбутнє. Після закінченнямайстерні всі учасники матимуть можливість приєднатися до міжнародної мережівипускників для подальшої комунікації, розвитку та реалізації ідей.

Всі майстерні проводитимуться на території України, Польщі або Білорусі; про конкретнемісце проведення кожної з майстерень учасники дізнаються після відбору. Як правило, всімайстерні програми відбуваються в регіонах та ближче до природи 🙂

3. Як стати учасником/цею «Майстерні громадської активності»?

Взяти участь у програмі можуть молоді люди віком від 18 до 25 років з України, Польщі таБілорусі.

Для участі в програмі до 10 березня 2015 року потрібно зробити наступні кроки:

Обрати одну з майстерень ідей.
Заповнити форму оголошення онлайн до 10 березня 2015 року (включно).
Факультативно на мейл info.ua@maysternya.org також приймаються рекомендації, які можуть бути надані вашими колегами з молодіжних організацій або випускниками програми «Майстерня громадської активності». Рекомендації, виконані у довільній формі, повинні бути надіслані безпосередньо особою, яка рекомендує.
Зачекати на відповідь журі електронною поштою до 23 березня 2015 року. Про результати відбору будуть проінформовані всі кандидати.
Учасникам, обраним для участі в проекті, організатори забезпечують проживання та харчування в рамках трьох майстерень, а також за узгодженням відшкодовують проїзд до місця проведення майстерень.

4. Якими є критерії відбору учасників для участі в програмі?

Найважливішим критерієм вибору учасників є особиста мотивація для участі у всіх етапахпрограми. Нам неважливо скільки у тебе є (чи немає) досвіду та в яких країнах / проектах тибув (чи не був) до зголошення, — нам важлива твоя відкритість, мотивація та готовністьпрацювати не лише над реалізацією своєї ініціативи, але й над собою. Ми особливо цінуємощирі, цікаві та креативні заявки, а також мотивацію та здатність до критичної рефлексії змін навколо.

Бажаємо тобі успіхів!

Leave a Reply

Your email address will not be published.