Громадська організація «Інтерньюз-Україна» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» оголошує конкурс на відбір журналістів з АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської областей для оплати їх роботи в редакціях ЗМІ України. Програма покликана сприяти професійній реалізації та підвищенню професійної кваліфікації журналістів, які були змушені покинути місця постійного проживання.

До участі у конкурсі запрошуються журналісти усіх видів ЗМІ (теле- та радіокомпаній, друкованих та онлайн медіа) та форм власності, які змушені були припинити свою роботу внаслідок анексії Криму та активних бойових дій на Сході України, а також у зв’язку із постійним переслідуванням, залякуванням та перешкоджанням роботі журналістів.

Кандидат на отримання стипендії мусить мати попередню домовленість про працевлаштування з редакцією ЗМІ, який готовий його прийняти (дозволяється на позаштатних умовах). Розмір стипендій залежить від регіону та умов проживання на час працевлаштування. Стипендія надається терміном до 6-ти місяців.

Критерії відбору учасників:

до участі у Програмі можуть подаватися творчі та технічні працівники ЗМІ (в т.ч. журналісти, фотокореспонденти, оператори, дизайнери-верстальники) і блогери з АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської областей;
кандидати мають засвідчити в аплікаційній формі, що залишили АР Крим і окуповані території Донецької та Луганської областей не раніше, ніж березень 2014-го року, і вказати причини переїзду;
претенденти на отримання стипендії повинні мати 3-річний досвід роботи для теле- та радіокомпаній, друкованих ЗМІ та 1 рік роботи – для онлайн-медіа;
журналісти мають надати контакти 2 осіб/організацій, які можуть порекомендувати заявника до участі у Програмі;
журналісти зобов’язані надати не менше 3-ох оприлюднених матеріалів у вигляді посилань (лінків) чи файлів за останні 2 роки.
Стипендіати отримуватимуть щомісячну платню за умови дотримання усіх умов Програми. Передбачається, що стипендіати вироблятимуть матеріали згідно з журналістськими стандартами і висвітлюватимуть соціально значущі теми. Стипендіатом має бути опубліковано щонайменше один матеріал на тему життя переселенців в громаді, в якій він тимчасово проживає, або на тему реалій життя на окупованих територіях.

Перебіг та етапи проекту:

до участі у Програмі будуть відібрані журналісти з АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської областей, які вимушено покинули свої домівки;
серія навчально-методичних тренінгів з новинної журналістики, написання онлайн-матеріалів та розробки телевізійних матеріалів;
робота журналістів у регіональних редакціях ЗМІ України (травень – грудень 2015 року) на оплачуваній основі (щомісячно);
підсумковий кемп для мережі учасників Програми, який передбачає п’ять лекцій від провідних медіа-експертів щодо тенденцій розвитку ЗМІ.
УВАГА! Обрані до участі у Програмі журналісти повинні надати лист підтримки від приймаючої редакції ЗМІ щодо зацікавлення у працевлаштуванні.

Журналісти, які не мають попередньої домовленості з приймаючими редакціями ЗМІ, можуть також залишити свої дані в аплікаційні формі для подальших рекомендацій щодо отримання стипендії та працевлаштування.

Для редакцій ЗМІ, які готові були би прийняти журналістів з АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської областей, буде оголошено додатковий конкурс.

Для участі у відборі на Програму працевлаштування журналістів учасники мають заповнити аплікаційну форму і надіслати її 20-го числа кожного місяця на e-mail: ns…@internews.ua. Результати відбору будуть відомі упродовж 2-ох тижнів після дедлайну.

Leave a Reply

Your email address will not be published.