У 2015 році Міжнародний фонд «Відродження» вперше оголосив конкурс, за підсумками якого було підтримано розробку середньострокових та довгострокових стратегічних планів (далі – Стратегій) для 11 об’єднаних територіальних громад. Протягом 2016-2018 рр. МФВ надавав підтримку щодо практичної реалізації таких Стратегій в окремих об’єднаних територіальних громад щодо реформування системи освіти, охорони здоров’я, покращення інвестиційного потенціалу громад тощо.

Втім, як засвідчила практика, територіальні громади зазвичай приділяють недостатню увагу питанням охорони довкілля. Нерідко ухвалені місцевими радами Стратегії також передбачають дуже обмежену діяльність щодо захисту довкілля. Адже представники органів місцевого самоврядування, а також місцеві громадські лідери, як правило, не мають достатніх знань та навичок, які необхідні для роботи із такими питаннями. Тому є важливим забезпечення експертної підтримки впровадження Стратегій щодо охорони довкілля.

У 2020 році, для подолання цієї прогалини МФВ в рамках проєкту “EU4USociety” у співпраці з Європейським Союзом оголошував відповідний пілотний тематичний конкурс, в межах якого було підтримано 14 проєктів в різних регіонах України. Ці проєкти дали значний поштовх для привернення суспільної уваги до наявних проблем, а також завдяки ним у громадах, на території яких виконувалися проєкти, були здійснені конкретні кроки щодо покращення стану справ у сфері охорони довкілля.

Продовжуючи практику сприяння ефективному розвитку територіальних громад в межах затверджених Стратегій щодо охорони довкілля і оголошується цей конкурс.

Мета конкурсу – надання допомоги у впровадженні реформи місцевого самоврядування в Україні шляхом сприяння практичній реалізації довгострокових / середньострокових стратегічних планів розвитку територіальних громад щодо охорони довкілля, які було затверджено радами відповідних громад.

Учасники конкурсу: До участі у конкурсі запрошуються громадські організації, громадські спілки, органи самоорганізації населення (ОСНи) та благодійні фонди, які мають щонайменше трирічний досвід практичної роботи у сфері місцевого розвитку (зокрема, розробки та впровадження стратегічних планів розвитку територіальних громад) та / або охорони довкілля, а також досвід розробки та впровадження стратегічного плану у громаді, на території якої передбачається здійснювати проєктну діяльність.

Пріоритети конкурсу:

Просимо взяти до уваги!

Термін реалізації проєкту – до 12 місяців. Планований термін початку реалізації проєктів – 1 жовтня 2021 р.

Передбачається, що кожен з учасників конкурсу здійснюватиме проєктну діяльність в одній територіальній громаді, що має затверджений середньостроковий або довгостроковий план стратегічного розвитку громади.

За підсумками конкурсу передбачається підтримати орієнтовно 12 проєктних пропозиції.

Як окремі додатки проєктна пропозиція має містити:

Переможці конкурсу матимуть можливість отримати додаткові знання щодо місцевої демократії в межах діяльності, здійснюваної безпосередньо МФВ. Учасники конкурсу мають передбачити у бюджетах власних проєктних пропозицій витрати на проїзд для двох своїх представників для участі у двох дводенних навчальних заходах та заходах із обміну досвідом, які будуть організовані МФВ для партнерів проєкту «EU4USociety. Витрати на проживання та харчування в під час таких заходів до бюджету проєктної пропозиції закладати не треба. Крім того, МФВ додатково (за потреби) забезпечить поточне консультування переможців конкурсу з питань охорони довкілля силами залученого експерта (-ів).

Проєкти, що не відповідають цим вимогам, розглядатися не будуть.

Перевага надаватиметься проєктам, які:

Критерії, за якими буде здійснюватися оцінка проєктних пропозицій:

Загальний бюджет конкурсу – 3 876 216.

Оптимальний розмір гранту – 280 000-350 000 гривень.

Останній термін подання проєктних пропозицій – 3 серпня 2021 року (15:00 за київським часом).

Оголошення результатів – до 20 вересня 2021 року.

Зверніть увагу!

Проєктні пропозиції (аплікаційну форму з додатками) слід зареєструвати на сайті МФВ, скориставшись сервісом «Електронний конкурс» та ознайомившись з інструкцією користувача. Усі документи до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .docs, .xls, .xlsx або .pdf. Максимальний розмір кожного із додатків не може перевищувати 8 Mb.

Проєктні пропозиції, які будуть зареєстровані на сайті МФВ після 15:00 3 серпня травня 2021 року за київським часом, не розглядатимуться.

Проєктні пропозиції, подані в інший спосіб, окрім названого вище, не розглядатимуться.

Прийнятними вважаються витрати бюджету проєкту, які:

Неприйнятними є витрати бюджету проєкту, пов’язані з:

Отримувач гранту відповідає за моніторинг стану впровадження проєкту та оцінювання його результатів, дотримання комунікаційної політики та брендування проектів ЄС. Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному МФВ.

До 15% витрат бюджету проєкту можуть бути передбачені на власний розвиток спроможності організації, посилення комунікаційних навичок, навчання, рецензування, моніторинг та оцінку, мережування з партнерами, придбання ліцензійного програмного забезпечення, безпеку персоналу тощо.

Одна і та сама організація не може претендувати на підтримку у загальному обсязі більше ніж 60 000 євро протягом реалізації проєкту «EU4USociety».

Фонд не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам, приватним (фізичним) особам, а також суб’єктам господарювання, які мають на меті отримання прибутку.

Подані на конкурс матеріали не повертаються і не рецензуються.

Про результати конкурсу всіх його учасників буде повідомлено електронним листом.

Остаточне рішення щодо проєктної пропозиції перегляду не підлягає.

Причини відмови в підтримці проєктної пропозицій не повідомляються.

Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проєктних пропозицій не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся до 27 липня 2021 р. на електронні адреси lutsishina@irf.ua та orlovsky@irf.ua.

Контакти:
Програма “Демократична практика”
Олексій Орловський, директор Програми, orlovsky@irf.ua
Олена Луцишина, координатор Програми, lutsishina@irf.ua

У 2020 році МФВ за фінансової підтримки ЄС розпочав проєкт «EU4USociety». Загальною метою Проєкту є посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.

*Більше про проєкт EU4USociety – тут.

Джерело