Центр громадянського представництва «Життя» та Український центр контролю над тютюном оголошують конкурс проектних пропозицій на створення анімаційного відео.

Мета конкурсу: підтримати позитивний імідж бездимного середовища у кафе, барах, ресторанах та інших приміщеннях громадських і робочих місць.

Обґрунтування: із 16 грудня 2012 р. курити в приміщеннях ресторанного господарства та на всіх робочих місцях заборонено. Анімаційне відео має висвітлювати позитивний вплив таких законодавчих змін на громадськість, здоров’я як відвідувачів та їхніх дітей, так і персоналу закладів громадського харчування. Крім того, важливо наголосити на необхідності дотримання законодавчих норм та повазі до права офіціантів і барменів на безпечні умови праці. Такий проект має сприяти підвищенню свідомості громадян бути відповідальними й спонукати до виконання цієї європейської норми законодавства.

Завдання конкурсу: запропонувати креативну та цікаву ідею для створення анімаційного відеоролика тривалістю від 30 до 60 сек. на задану тематику і, у разі успішного відбору, її реалізувати.

Ролик буде використовуватися для поширення у соціальних мережах та на інформаційних сайтах для підтримки проектів щодо контролю над тютюном та сприяння становленню бездимного середовища в Україні.

Учасники конкурсу: до участі в конкурсі запрошуються зацікавлені ініціативні групи, організації, компанії, творчі групи, в тому числі студенти факультетів анімаційного кіно, які мають досвід у створенні анімаційних відеороликів.

Фінансування проекту: грошова винагорода у сумі до 15 000 грн надається за створення відеоролика. Етапи та форми оплати обговорюються із потенційним виконавцем на етапі відбору проектів.

Критерії відбору:

1) ідея: наявність опису ідеї проекту та приблизної розкадровки;

2) спроможність: наявність необхідного обладнання та навичок для виробництва анімаційного відеоролику;

3) досвід: демонстрація попередніх проектів.

Етапи реалізації проекту

1 етап: подання пропозицій

Для участі в конкурсі потрібно надіслати заповнену заявку на участь у конкурсі (див. у додатку) разом з описом ідеї (сценарію) анімаційного відеоролика до четверга, 18 лютого, до 24:00 на адресу anna@center-life.org.

2 етап: обрання виконавця (до 3 березня 2015 р.)

Журі, склад якого визначається організаторами конкурсу, обирає найкращі проектні пропозиції та запрошує фіналістів на зустріч для детального обговорення сценарію та технічних моментів виконання проекту.
Журі визначає переможця та проектну пропозицію для подальшого створення анімаційного відеоролика та підписує угоду про співпрацю.
3 етап: створення відеоролика (до 1 квітня 2015 р.)

Виконавець погоджує з організаторами кінцевий варіант сценарію відео та розкадровку до 10 березня.
До 1 квітня надається готовий продукт у вигляді анімаційного відеоролика тривалістю від 30 до 60 сек. у всіх визначених форматах.
Важливо: робота не повинна містити будь-які елементи, зокрема музику, аудіо, фотографії, відео та інші аудіовізуальні матеріали, які захищені авторським правом або є комерційною таємницею. Конкурсні роботи не повинні нести прихованого чи явно образливого для інших учасників або глядачів змісту, містити ненормативну лексику, комерційну рекламу. По завершенню проекту право на використання ролику у цілях діяльності організації (окрім цілей отримання прибутку) виконавець передає замовнику.

Ресурси та матеріали для ознайомлення з темою:

World Lung Foundation (http://www.worldlungfoundation.org/)
Campaign for tobacco free kids (http://global.tobaccofreekids.org/en)
Всесвітня організація охорони здоров’я (http://www.who.int/tobacco/wntd/previous/en/)
Закон України №2899 «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/2899-15)
Інформація сайту «Центр громадянського представництва «ЖИТТЯ» (www.center-life.org)
За посиланнями доступні анімаційні відео, які були зроблені на різні тематики контролю над тютюном:

Для обговорення питань, пов’язаних із участю у конкурсі, будь ласка, звертайтесь до координаторки конкурсу Анни Постовойтової за телефоном +380953979450 або електронною адресою anna@center-life.org. Чекаємо на Ваші ідеї!

Leave a Reply

Your email address will not be published.