Представництво МОМ в Україні Всебічна стабілізаційна підтримка для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та постаждалого населення в Україні За підтримки Європейської Комісії у партнерстві із Західноукраїнським ресурсним центром оголошують конкурс для громад

Харківської області (Чугуєвського, Ізюмського, Барвінківського районів)

Дніпропетровської області (Дніпропетровського, Павлоградського та Васильківського районів)

Запорізької (Бердянського, Гуляйпільського, Приазовського, Приморського, Розівського районів)

Одеської (Іллічівського району)

Полтавської (Полтавського району)

Луганської (Сватівського району)

Донецької (Артемівського, Олександрівського та Володарського районів)

а також громад Донецької та Луганської областей з територій яких було відновлено контроль української влади.

Запрошуємо громади в зазначених областях взяти участь у конкурсі проекту «Всебічна стабілізаційна підтримка для ВПО та постраждалого населення в Україні», для участі у таких компонентах проекту:

1) Підтримка інтеграції ВПО та зниження напруги у відносинах між ВПО та приймаючими громадами;

2) Сприяння примиренню, встановлення відносин довіри та соціальної згуртованості у зонах повернення.

Мета проекту: Вирішення проблем ВПО з метою нормалізації їхнього становища та інтеграції, а також просування соціальної стабілізації та зміцнення довіри в Україні

Очікувані результати проекту:

– Громади, що приймають ВПО, отримують підтримку для реалізації місцевих ініціатив стабілізації та розвитку;

– Громади у зонах повернення отримують допомогу для реалізації заходів, які підвищують рівень довіри;

Для участі у відборі громади мають заповнити анкету та у термін до 16 лютого 2015 року надіслати її на адресу організаторів (вказано нижче). До розгляду будуть прийняті лише анкети, які є повністю заповнені та надані у вказаний в оголошенні термін. Просимо уважно ознайомитися з умовами конкурсу перед надсиланням анкети.

Громади, відібрані до участі в проекті, буде залучено до наступних кроків реалізації проекту:

І. Участь у тренінгах з розвитку громади.

Західноукраїнський ресурсний центр надаватиме тренінгову підготовку з питань розвитку громад для приблизно 15 осіб (відповідні чоловіки та жінки у рівній кількості) у кожній відібраній громаді, включаючи представників місцевої влади та ВПО (ВПО мають складати принаймні 50% ініціативної групи).

Під час тренінгів увага буде приділятися аналізу проблем та потреб місцевих громад, плануванню, розробці та визначенню пріоритетів для проектів, залученню місцевих ресурсів, стратегіям та методам реалізації проектів, фандрейзингу та лобіюванню, взаємодії з місцевими урядовими структурами, лідерству, формуванню команд та.

ІІ. Участь у конкурсі проектів, спрямованих на відновлення соціальної інфраструктури (конкурс буде оголошено окремо)

На цьому етапі передбачається створення громадської організації, до складу якої увійдуть представники ВПО та приймаючої громади. Кожна проектна заявка має бути направлена на відновлення/покращення соціальної інфраструктури. Загальний бюджет кожного проекту – 25000 євро. Необхідною передумовою для відбору проектів буде документальне підтвердження від місцевої влади щодо дольового фінансування чи надання допомоги у негрошовій формі (матеріали, товари, працівники, фахівці). Буде заохочуватись участь місцевих бізнесових структур та представників громад у проектах, а також активна участь жінок.

ІІІ. Реалізація проектів розвитку громад

Власне впровадження проекту, здійснення заходів по відновленню соціальної та громадської інфраструктури.

IV. Участь у конкурсі проектів на проведення заходів для покращення порозуміння між приймаючими громадами та ВПО (конкурс буде оголошено окремо)

Після завершення відповідних робіт попереднього етапу, переможці конкурсу організують заходи для громад, щоб громадськість краще усвідомлювала зв’язки між цими проектами та прийняттям ВПО. Цей компонент, також включатиме можливість проведення загальних заходів для покращення порозуміння між приймаючими громадами та ВПО, пом’якшуючи, таким чином, можливу напругу в громаді.

ВІДБІР ГРОМАД:

Обов’язковим є одночасне подання електронної та паперової копії заповненої анкети. Анкета має бути підписана представниками місцевої влади та представниками ініціативної групи (ВПО мають складати щонайменше 50% ініціативної групи).

Останній термін для подання заповнених анкет в електронному вигляді – 16 лютого 2015 року.

Останній термін для подання заповнених анкет в друкованому вигляді – 19 лютого 2015 року.Термін подання анкет підтверджується датою відправлення, поштовим штемпелем або квитанцією про прийняття поштового відправлення.

Експертна зустріч із технічного відбору кандидатів – 20 лютого 2015 року
Оголошення результатів – 23 лютого, 2015 року

Правила подачі анкет:

Електронні копії анкет надсилати на e -mail: grants@zurc.org

Паперові копії анкет надсилати на:

вул. Михайлівська, 8, м. Київ 01001, Україна, з позначкою «Стабілізація громад»

Будь ласка, заповнюйте анкету, яка додається до цього оголошення. За додатковою інформацією можна також звертатися до:

Західноукраїнський Ресурсний Центр: (032) 297 6624, Максим Філяк

Міжнародна організація з Міграції: (044)568 5015, Анастасія Литвинова

Просимо зауважити, що неповні анкети або анкети, що надійшли пізніше зазначеної дати, не будуть прийняті до розгляду!

Терміни:

ВПО (Внутрішньо переміщена особа) – особи, переміщені всередині країни, визначаються як люди або групи людей, які були змушені рятуватися втечею або покинути свої будинки або місця проживання, через або для того, щоб уникнути наслідків збройного конфлікту, ситуації загального насильства, порушень прав людини або стихійних лих/техногенних катастроф, і які не перетнули міжнародно-визнаний державний кордон країни.

Громада – це група людей, об’єднана сталими взаєминами з метою покращення себе та світу, в якому вони живуть. Приналежність до громади побудована на відчутті, а не обов’язково на реальності.

Приймаюча громада – громада, яка приймає значну (по відношенню до місцевого населення) кількість ВПО.

Заходи по відновленню соціальної інфраструктури будуть включати такі напрямки (але не будуть обмежуватись лише ними): розширення шкіл та дитячих садків або ігрових майданчиків; покращення медичних закладів первинної ланки та акушерських пунктів; розвиток та вдосконалення інфраструктури культури та відпочинку; або інші аналогічні ініціативи, які потенційно можуть призвести до покращення громадської інфраструктури.

Leave a Reply

Your email address will not be published.