Посольство Сполучених Штатів Америки запрошує українські неурядові організації (НУО) й незалежні засоби масової інформації – в тому числі друковані, радіо, телевізійні та електронні медіа – подавати проектні пропозиції з подальшого розвитку свободи інформації через соціальні медіа, підтримки розвитку й координації незалежних блогерів і/або сприяння цифровому розвиткові й нарощуванню цифрового потенціалу громадянського суспільства в Україні.

Відбір проектів базується на здатності претендента продемонструвати конкретні досягнення, які зможуть показати, як використання технології вплине на місію організації і як покращений цифровий потенціал і стійкий розвиток піде на користь інформаційним завданням неурядових організацій в Україні.

Гранти надаються на разовій основі. Тривалість програм може бути різною залежно від пропозицій, але тривалість профінансованого проекту не має бути довшою за рік. Жоден грант не перевищуватиме 50 000 доларів. Більшість грантів будуть меншими; середній очікуваний розмір гранту – від 10 000 доларів до 30 000 доларів.

Кінцевий термін подання аплікаційних форм – п’ятниця, 12 червня 2015 р. 23:59 за київським часом.

Основні вимоги

Ця грантова програма приймає пропозиції від українських неприбуткових і неурядових організацій та незалежних засобів масової інформації. Українські державні, регіональні або місцеві урядові організації, урядові засоби масової інформації, так само як медіа, що належать політичним партіям, до участі у програмі не допускаються. Університети можуть бути партнерами неурядових організацій у медіа-проекті. Від організації може подаватися тільки одна пропозиція.

Організації-претенденти та їхні члени не можуть представляти жодної політичної партії або працювати призначеними чи обраними державними посадовими особами на момент подання пропозиції або протягом дії гранту.  Організації, які належать до будь-якої політичної партії і/або фінансово підтримуються нею (окрім як через тимчасову рекламу), не можуть брати участі в конкурсі. Організації-претенденти не можуть робити ніяких витрат за рахунок власних коштів від імені політичних партій, партійних коаліцій або їхніх представників. Грантові кошти не можна використовувати ні як внесок у будь-яку політичну кампанію, ні як компенсацію витрат на внесок у будь-яку політичну кампанію. Організації-претенденти не можуть публікувати або передавати будь-яких матеріалів, що прямо або побічно сприяють будь-якому політичному кандидатові, політичній партії, партійній коаліції чи виступають проти них.

Заявка на участь у цьому тематичному конкурсі чи отримання коштів у ньому не позбавляє жодну з організацій права на участь у конкурсі за отримання інших коштів уряду США.

Грантова програма не підтримує реклами в газетах або платних публікацій; інформаційних листівок НУО; спеціалізованих публікацій, що стосуються вузьких професійних питань, і проектів, метою яких є пропагування партійної політики.

Максимальна сума гранту становить 50 000 доларів. Фактична сума гранту залежить від діапазону діяльності й тривалості проекту, яка може коливатися від одного місяця до року.  Заохочується розподіл витрат і рекомендується, щоб організації водночас шукали додаткового фінансування з інших джерел.

Основні проектні теми конкурсу

Щоб мати право на розгляд у цьому конкурсі, запропонована проектна діяльність мусить стосуватися таких сфер:

  • Нарощування цифрового потенціалу: ініціативи, які нарощують цифровий потенціал українських неурядових організацій (НУО);
  • Технологічний розвиток громадянського суспільства: ініціативи, які стимулюватимуть розвиток, ефективність і стабільність третього сектора України шляхом використання технологій;
  • Нові медіа в рамках традиційних незалежних медіа: ініціативи, які стимулюватимуть розвиток та ефективність використання традиційними незалежними медіа нових і соціальних медіа;
  • Свобода інтернету: проекти, які працюють над захистом свободи слова, об’єднань і зборів в онлайновому світі;
  • Публічний доступ до інформації: підтримка НУО, які надають інформацію громадськості з метою розвитку глибших навичок і розробки потужностей у сфері соціальних медіа, із тим, щоб вони могли розширити охоплення своєї цільової аудиторії та поглибити зворотний зв’язок із нею;
  • Молодь у соціальних медіа: нарощування потужності у сфері соціальних медіа серед молодих українців. Цю діяльність має бути пов’язано з роботою організацій громадянського суспільства, свободою публічної інформації та свободою інтернету;
  • Розвиток і координація міжнародних блогерів: проекти, які сприяють розвиткові та об’єднанню голосів громадянського суспільства он-лайн.
  • Медіаграмотність: проекти, спрямовані на поліпшення здатності українців критично оцінювати свої цифрові медіаканали  для точності і неупередженості висвітлення інформації.

Правила подачі заявки:

Заявки прийматимуться тільки в електронному вигляді. Заявки в паперовому вигляді не прийматимуться. Ви маєте подати Вашу заявку в форматі PDF. Заявку має бути написано водночас англійською та українською мовами. Ви мусите використовувати стандартну форму заявки і дотримуватися вказівок, наданих на цій сторінці. Неповні заявки або такі, що будуть подані пізніше визначеного терміну, в цьому конкурсі не розглядатимуться. Кошти, витрачені до початку офіційного періоду гранту, не відшкодовуватимуться.

Будь ласка, не заповнюйте форми заявок у вікні браузера, спочатку збережіть їх на своєму комп’ютері.

Подавайте проектні заявки на адресу KyivSocialMediaGrant@state.gov

Заявка (українською)

Заявка (англійською)

Опис програми та інструкції англійською:
http://ukraine.usembassy.gov/dcbgrant.html

Будь ласка, зауважте, що неповні заявки не розглядатимуться.

Будь ласка, використовуйте ZIP, якщо Вам треба заархівувати Ваші документи або переслати їх як окремі додатки.

Контакти

  • KyivSocialMediaGrant@state.gov

Leave a Reply

Your email address will not be published.