Книга рекордів Гіннеса, також відома як Всесвітня книга рекордів, вперше була опублікована в 1955 році, і на сьогодні є єдиним у своєму класі щорічним збірником-довідником рекордних фактів із усього світу. Ідея випускати такий довідник прийшла англійському інженеру Х’ю Біверу в листопаді 1951 року, саме з того часу 9 листопада є офіційним Днем Книги рекордів Гіннеса.

Доволі часто критики та книжкові оглядачі недооцінюють роль цього видання, аргументуючи недоречністю та відсутністю сенсу цих рекордів. З огляду на це, ГУРТ підготував для читачів ТОП-10 рекордів Гіннеса, які є не тільки цікавими, суспільно важливими та корисними для всього людства:

1. Найекологічніший у світі літак на сонячних батареях «Solar Impulse» готується до навколосвітньої подорожі. Механізм приводять у рух близько 12 тисяч гальванічних елементів, встановлених на крилах та корпусі літака. Вони заряджають його акумулятори та дозволяють летіти без пального вночі та у день.

2. Найдешевші у світі протези для рук. Цей винахід належить Сун Чжфу, який не міг дозволити собі придбати протези і розробив власний проект «штучних рук». Його племінники витратили два роки на реалізацію цього задуму, і на сьогодні зробили вже майже 300 протезів для людей із інвалідністю.

3. Перший у світі успішний електро-гвинтокрил «E-Volo VC200». Гелікоптер здатний доставити двох пасажирів на відстань до ста кілометрів. При цьому, висота польоту може сягати майже двох кілометрів. Автоматизована система керування дозволяє пілоту не турбуватися про режими польоту. У електричного гвинтокрила вісімнадцять пропелерів, які дозволяють злітати з надзвичайною легкістю. У разі поломки декількох пропелерів гелікоптер все одно зможе приземлитися, оскільки у двигунів декілька джерел живлення, а пропелери розташовані трійками в кожному з шести блоків.

4. Перше в світі полярне сяйво в штучних умовах. Американський вчений Гільйом Гронофф (НАСА) розробив унікальний концепт, що дозволяє відтворювати в штучному середовищі природні явища. Зокрема, він створив полярне сяйво.

5. Найдовший час перебування машини на Марсі. Марсохід « Curiosity» провів рік на «Червоній планеті».

6. Найбільше у світі сховище рідкісних книг, рукописів і документів. Ця будівля знаходиться в Нью-Хейвені, штат Коннектикут, США. Вона відноситься до всесвітньо відомого Єльського університету, на території якого, власне, і перебуває донині.

7. Найбільша в світі сонячна електростанція. Електростанція розташована у пустелі Мохаве, а її загальна площа становить близько тринадцяти квадратних кілометрів. Основу електростанції складають понад 350 тисяч керованих дзеркал-геліостатів. Ці дзеркала, в свою чергу, фокусують сонячні промені на резервуарах з водою, що знаходяться в масивних 140-метрових вежах та, випаровуючись, створюють енергію.

8. Рекорд висоти стрибка людини. 14 жовтня 2012 року всі бажаючі могли спостерігати онлайн-трансляцію встановлення нового рекорду в історії людства. Австрієць Фелікс Баумгартнер (Felix Baumgartner) стрибнув з рекордної висоти. Причому, не просто стрибнув з висоти неймовірних 39 кілометрів, а ще й став першою людиною на Землі, що подолала у вільному падінні швидкість звуку! Максимальна швидкість Фелікса склала 1342,8 кілометра на годину.

Leave a Reply

Your email address will not be published.