26 червня 2018 р. у м. Дніпро відбулось засідання Клубу позитивних змін «Мистецтво, що лікує» після благодійної вистави «Метелики вільні», яку представив львівський незалежний театр «Domus Teatro». Засідання Клубу відбулось в театрі одного актора «Крик».

Цей театр створили переселенці з Криму, Донбасу та  львівські актори. Саме досвіду такої кооперації було присвячене засідання Клубу.

Головними темами обговорення стали питання:

  • Досвід кооперації та інтеграції вимушено переміщених осіб у місцеві громади
  • Мистецтво як терапія
  • Стан забезпечення громадсько-політичних прав переселенців

Артисти театру розповіли свою історію: як без фінансування лише за рахунок власної активності та підтримки місцевих активістів виник театр, як зібрали перший аншлаг та багато-багато іншого. Представники громадських організацій розповідали про свої інформаційні кампанії щодо забезпечення виборчих прав переселенців.

Загалом це вийшов цікавий захід, під час якого переселенці Дніпропетровщині змогли поспілкуватись з колегами зі Львівщини та отримати в першу чергу психологічну терапію спілкування. Багато хто зазначав, що вистави «Domus Teatro» та його досвід необхідно масштабувати в інші міста.

Засідання Клубу відбулось в рамках проекту «Зміцнення потенціалу громадських організацій Центральної та Східної України», який реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED).

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.