У четвер 30 липня 2022 року залучені експерти Центру «Тамариск» Андреєв Олексій та Заморський Вячеслав надали консультації з правових питань внутрішньо переміщеним особам, які мешкають у транзитному модульному містечку внутрішньо переміщених громадян України у м.Дніпро (житловий масив Лівобережний-3 по вул.Рилєєва, 34-д).

Основою консультації було роз’яснення Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та підзаконних актів до нього.  У відвертій розмові з наданням відповідей на питання присутні  дізналися про підстави створення цього закону та існуючи законодавчі ініціативи щодо його зміни.

Дійсно на цей час є певні проблеми щодо неприведення у відповідність цього закону до реалій сьогодення. Коли закон було видано у 2014 році в окремих областях України було оголошено АТО, а зараз запроваджений воєнний стан по всій території України.

Логічно до цього виникають питання чи рівні за статусом біженці часів АТО та біженці 2022 року в умовах повномасштабного вторгнення та війни.

Окремо вісвітлювалися питання шляхів можливого юридичного захисту та отримання компенсації за заподіяну шкоду через руйнування житла та заподіяння каліцтва цивільним особам внаслідок бойових дій.

Захід було проведено Центром «Тамариск» за підтримки Human Rights House Foundation та профінансований Європейським Союзом.

Leave a Reply

Your email address will not be published.