Від сьогодні протягом наступних 10 тижнів ми публікуватимемо мультимедійні історії успіху підприємців, підтриманих Ресурсним центром ГУРТ у 2014-2015 роках. Цього разу мова йтиме про Антона Чаукіна, який став переможцем проекту «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України», що впроваджувався Ресурсним центром ГУРТ за фінансової підтримки Фонду «Монсанто».
***

Кава – це один із найпопулярніших у всьому світі напоїв. Він бадьорить і надає заряд позитиву. Мало знайдеться людей, які не люблять каву. Не виняток і Антон Чаукін із села Мельники, що на Чигиринщині.

Антон займається громадською діяльністю та варить каву доволі незвичним способом – на піску. Він разом із дружиною та двома дітьми переїхав з Білої церкви до Холодного яру й почав розвивати туристичну привабливість нової домівки за допомогою ароматних кавових напоїв.

«Ми проаналізували наше село і виявили, що в ньому майже не продаються якісні напої, лише чай та розчинна кава. Для справжніх поціновувачів однієї розчинної мало, тому вирішили створити свій продукт, – говорить молодий підприємець. – Реклами ми не робимо, адже сам спосіб заварювання кави на піску приваблює людей. Часто їздимо на різні фестивалі й помітили, що там доволі часто неякісні продукти, тому ми вирішили створити щось нове і якісне. Виготовлення кави на піску зберігає її властивості та аромат, а недорога ціна (10 гривень за горнятко, – авт.) дає змогу усім бажаючим насолодитися напоєм».

Кавоваріння в Україні почалося з часів Богдана Хмельницького. Кава ж на піску стала традиційним методом приготування напою у Чигирині. «Холодноярська кава» – саме з такою назвою Антон Чаукін просуває свій бізнес. Виготовлена Антоном дерев’яна пічка, що тримається на двох шурупах, пісок та кава – це все, що треба для успіху. Пічка працює без диму, тому не забруднює навколишнє середовище.

Ще два місяці тому Антон не знав, як можна з улюбленого напою зробити бізнес, але після відвідування тренінгів від Ресурсного центру ГУРТ він все ж наважився на реалізацію своєї ідеї.

«Постійне нагадування про терміни здачі певного виду діяльності дисциплінувало. Також я отримав нові знання та кошти на розвиток свого бізнесу», – поділився підприємець Антон.

До речі, у межах проекту «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України» Антон Чаукін отримав матеріальну допомогу, завдяки якій придбав необхідне для успішного ведення бізнесу обладнання.

У кавовій справі, за словами Антона, перешкод немає, тому підприємець радить сміливо починати свою справу, вірити у власний успіх, робити для інших так, як би Ви зробили для себе, продавати не продукт, а емоцію від вжитку товару й думати не лише про матеріальне, а й про духовне.

Аудіо-версію історії успіху слухайте на ГУРТрадіо

Над історією успіху працювали учасники ГУРТрадіо Кемпу Артем Дубовик, Вікторія Пупій і Сергій Хорольський

Проект «Розвиток малого підприємництва в сільських громадах України» покликаний активізувати підприємницький та лідерський потенціал у мешканців сільських громад Кіровоградської, Черкаської, Житомирської, Київської областей. Проект впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за фінансової підтримки Фонду «Монсанто».

Leave a Reply

Your email address will not be published.