Ресурсний центр ГУРТ побував на п’ятому Фестивалі неформальної освіти, що відбувся 5-6 грудня у Мінську (Білорусь).

Організаторами заходу виступили: Асоціація додаткової освіти і просвіти, Білорусько-німецьке спільне підприємство «Мінський міжнародний освітній центр імені Йоханнеса Рау» та Представництво зареєстрованого товариства «Deutscher Volkshochschul-Verband eV» (Федеративна Республіка Німеччина) в Республіці Білорусь.

У Фестивалі взяли участь понад 250 осіб із Білорусі, Німеччини, Швейцарії, України, Ізраїлю, Грузії, Киргизької Республіки, Латвії, Молдови та Узбекистану, які представили близько 60 громадських, комерційних і державних освітніх та просвітницьких організацій та установ.

У перший день Фестивалю відбулася панельна дискусія «Неформальна освіта для користі суспільства: ключові тенденції та перспективи розвитку». Учасники фестивалю презентували свою діяльність біля стендів, де можна було поцікавитися досвідом різних організацій та придбати їхні напрацювання.

Працівники Ресурсного центру ГУРТ презентують діяльність організації

5 грудня також пройшли тематичні секції, присвячені актуальним питанням розвитку неформальної освіти, зокрема, культурі пам’яті в неформальній освіті, внеску НФО в сталий розвиток, взаємодії провайдерів неформальної освіти та ЗМІ, стандартам програм НФО тощо.

На учасників чекав сюрприз: вистава-документ «Без назви» в межах секції «Культура пам’яті в неформальній освіти».

Другий фестивальний день пройшов інтерактивніше. Учасники Фестивалю мали змогу відвідати близько 60 майстер-класів, тренінгів та презентацій. Усі бажаючі змогли дізнатися про можливості іппо- і клоунотерапіі, познайомитися ближче зі скандинавською ходьбою, навчитися правильно мріяти і робити листівки своїми руками.

Тренінг-менеджер Ресурного центру ГУРТ Тетяна Оселедько представила діяльність організації у форматі презентації.

Андрій Полупанов , майстер-клас по кінотренінгах. Культурно-інформаційний заклад «Майстерня соціального кіно»

Надія Кареліна, «Самвидав: крок вперед, два кроки назад?», Білоруський державний економічний університет

Протягом двох фестивальних днів діяла виставка організацій і навчальних програм неформальної освіти, яка стала доступною для всіх відвідувачів Фестивалю.

Завершився дводенний форум підбиттям підсумків та нагородженням переможців конкурсу на кращу подію в області неформальної освіти в Білорусі.

 

Своїми враженнями про фестиваль з ГУРТом поділилися учасники з Молдови та Білорусі.

Олена Росошенко, директор NGO Pro Business Nord, Молдова: «Дуже насичена і динамічна програма Фестивалю, під час якого представили кращі досягнення в галузі міжнародної неформальної освіти. Також нам надали можливість живого спілкування, що сприяло встановленню контактів, намірів і перспектив співпраці з низкою білоруських та українських організацій. Додому привезли велику кількість необхідної та корисної інформації, методичної літератури, брошур, посібників в друкованому та електронному вигляді, фотоматеріали».

Дар’я Васюра, Європейський колледж Liberal Arts в Білорусії, Білорусь: «Участь у Фестивалі дала можливість познайомитися з іншими неформальними освітніми ініціативами та їхніми представниками не тільки з Білорусії, а й із інших країн. Також ми змогли представити свій проект іншим фахівцям у цій сфері і зрозуміли, наскільки широкий спектр напрямків, що можна об’єднати під загальним формулюванням «неформальна освіта». У майбутньому хотілося б налагодити співпрацю з деякими з цих освітніх ініціатив. Вразила кількість учасників фестивалю та тематичне розмаїття представлених проектів».

Ольга Шишло, спеціаліст з комунікацій ГО «Білоруська асоціація соціальних працівників»: «Фестиваль неформальної освіти – майданчик, який постійно дивує, дає нові знання, знайомства, стимул розвиватися і йти далі. Протягом двох днів нам вдалося укласти домовленості про подальшу співпрацю відразу з декількома організаціями. Так, найближчим часом у проекті Асоціації – «Університет третього віку» – відкриється відділення екології та здорового способу життя, знайшовся і волонтер-викладач італійської мови. База розсилки нашого інформаційного вісника поповнилася на 30 адрес, а з січня фахівці організації приступають до навчання на курсі «Як створити ефективну прес-службу». Було приємно познайомитися з колегами з Ресурсного центру ГУРТ. Регулярно читаємо вашу розсилку. Масштаб та ідеї ГУРТа вражають. Нам є чому у вас повчитися. Приємним завершенням Фестивалю стала перемога нашого проекту «Університет третього віку» в конкурсі «Подія року».

З підсумками конкурсу, а також іншими матеріалами і фотографіями можна ознайомитися в групі Фестивалю в мережі Facebook, а також на сайті.

Leave a Reply

Your email address will not be published.