11го квітня 2017р. у приміщенні Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» відбувся круглий стіл на тему: «Громадський портал Дніпропетровщини: яка інформація необхідна громадським активістам». Півтора десятка громадських діячів, які представляють одні з найактивніших організацій регіону, обговорювали створення спільного інтернет-порталу, покликаного інформувати громадськість про актуальні питання, події та явища в розвитку громадянського суспільства в Дніпропетровській області.

Як зазначив виконавчий директор «Інституту громадської експертизи» Олексій Літвінов, в даний час у всеукраїнському масштабі запити громадських активістів задовольняють лише два інтернет-портали – «Громадський простір» та ГУРТ. Але на них новини з життя «третього сектора» Дніпропетровщини часто губляться в загальному потоці всеукраїнської інформації. «На нашому порталі повинна бути представлена діяльність тих організацій, з 5 100 зареєстрованих в області, які дійсно працюють», – підкреслив Олексій Літвінов.

Директор ГО «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» Тетяна Карельська відразу виступила за те, щоб новий ресурс, перш за все, був платформою для спілкування та взаємодії. «Ми будемо знаходити ресурси для адміністрування порталу», – відповіла вона на запитання про фінансову підтримку порталу.

Після огляду існуючих інтернет-ресурсів, Федір Грищев, представник команди ГО «ІТ-Рух Дніпро», організації, що взяла на себе вирішення технічних питань при створенні сайту, запропонував колегам почати «мозковий штурм» для вироблення концепції і структури порталу.

Після годинного обговорення, вирішили, що на сайті будуть публікуватися новини «третього сектора» та анонси майбутніх подій, буде список дорадчих органів при різних держструктурах і органах місцевого самоврядування, а також їх склад.

Потрібні форум, мобільна версія порталу, можливість реєстрації з використанням свого профілю в тій чи іншій популярній соцмережі (за допомогою OpenID), список експертів і багато іншого.

Наталія Стаднічук, тренер Центру «Тамариск», запропонувала створити на порталі базу даних експертів і волонтерів.

Анна Колохіна, координатор проектів «Дніпровського центру соціальних досліджень», підкреслила необхідність наявності нормативних документів, що регламентують роботу громадських організацій, перш за все – у сфері оподаткування, і постійно оновлюватися.

Присутня на круглому столі начальник управління оргроботи ГУ ДФС в Дніпропетровській області Манушак Осипова пообіцяла повне сприяння з боку фіскальної служби в своєчасному наданні порталу даної інформації.

Leave a Reply

Your email address will not be published.