18 червня 2021року в Центрі «Тамариск» пройшов онлайн майстер-клас «Громадська експертиза» для учасників другої та третьої «Шкіл інформування та комунікації».

Тренер, експерт з державного управління та громадської діяльності, Олексій Літвінов розповів про різне бачення процесу громадської експертизи з боку сторін, які беруть в ньому участь.

Учасники, під керівництвом тренера розбиралися в питаннях:

  • Що таке громадська експертиза?
  • Які експертизи знають учасники?
  • Хто може проводити громадську експертизу (суб’єкт експертизи)?
  • Стосовного кого можна проводити громадську експертизу (об’єкт експертизи)?
  • Які ризики є для проведення громадської експертизи?
  • Яким чином можна зменшити ці ризики?

 

Особливо тренер наголошував на тому, що потрібні ресурси для проведення громадської експертизи. Зазвичай це наявність експерта, доступу до документів, час для роботи. Крім того, головна мета громадських активістів в тому, щоб результати експертизи були враховані органом виконавчої влади. Тому були розглянуті аспекти взаємодії  та комунікації громадськості з органами влади під час громадської експертизи. Розглянули учасники і юридичний аспект процесу: законодавство та документальне підтвердження. Учасники майстер-класу виконували завдання на дошці Miro та презентували напрацювання в групах.

Захід проводився в рамках проєкту «Підвищення інформаційно-комунікаційного потенціалу організацій громадянського суспільства Східної та Центральної України», який реалізується Центром «Тамариск» за фінансової підтримки Національного Фонду Демократії.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.