11-12 квітня 2018 року у Центрі підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» проведений форум-театр «Мої права-мій захист» для студентів міста Дніпро.

У форум-театрі взяли участь студенти з Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та Дніпровського педагогічного коледжу.

У ході роботи учасники дізнались про техніку форум-театру, головною метою якого є набуття навичок вирішення соціальних проблем.

Сценічна вистава пропонує для розгляду певну проблему, а кожен персонаж виконує певну соціальну роль. Головним героєм — є жертва ситуації, інші персонажі — його оточення: сім’я, школа, члени громади. Під час участі в форум-театрі глядачі мають можливість не тільки познайомитися з ситуацією, як у інтерактивному театрі, або отримати інформацію, як під час тренінгу. Головне – РОЗРОБИТИ АЛГОРИТМ, СТВОРИТИ МОДЕЛЬ успішної поведінки в складній, на перший погляд безвихідній, ситуації.

Цього разу учасники обрали теми, які пов’язані з відносинами між поколіннями (батьки-діти), насиллям у навчальних закладах та сімейним життям.

Кожна вистава форум-театру унікальна, тому що в ній беруть участь не лише актори, а й глядачі. У ході вистави актори розігрують добре знайому глядачам проблемну ситуацію з реального життя. Глядачі упродовж кількох годин «проживають» цю ситуацію, пропускаючи її крізь себе, ставлячи себе на місце головного героя та намагаючись змінити ситуацію на краще. Аудиторія залучається до переживань, драма акторів стає драмою глядачів.

Після закінчення форум-театру  учасники відзначали, що дана техніка є унікальною, вона допомагає прожити складну життєву ситуації та подивитись з різних ракурсів. Таким чином учасники отримують такий необхідний життєвий досвід.

Форум-театр проведено в рамках проекту «Активно долучаємось до позитивних змін у країні», який реалізується в рамках програми «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Leave a Reply

Your email address will not be published.