24, 25, 26 вересня 2013 р. відбувся Форум Позитивних Змін для громадських діячів та журналістів, який проходив на мальовничій території бази відпочинку у cелі Китайгород Царичанського району.
Команда Центру «Тамариск» зібрала в одному місці представників неурядових організацій з різних куточків Східної та Центральної України. Були учасники з Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Рівненської та Харківської областей. Метою зустрічі став обмін успішним досвідом соціальних проектів, застосування нових практик активізації громади та підтримка ініціативи «розбудовників» громадянського суспільства України.

Кожен день був насичений від початку і до пізнього вечора. Не тільки організатори наповнювали програму, а й учасники ставали її активною частиною. Розпочав захід культовий фільм – звіт про діяльність Школи Позитивних Змін, її випускників та досягнення, які вдалося зробити після закінчення Школи. Звіт у такій формі викликав усмішки учасників Форуму та задав атмосферу доброзичливості і невимушеності протягом трьох днів.
На пленарному засіданні вистули Тетяна Барашкова і Наталія Стаднічук (Центр «Тамариск»), Олександр Мітьков (ГО «Горьківський фонд громади»), Павло Бесараб (ГО «Шелтер+») та Оксана Набока (Інститут соціокультурного менеджменту). А «Ярмарок організацій та ініціатив» наповнили Анжеліка Пилипенко та Сергій Іванченко (ГО «Наш дім Дніпропетровщина»), Людмила Костенко (ГО «Берегиня»), Світлана Комарова (ГО «Творчих інвалідів та інвалідів приватних підприємців «Разом»), Людмила Біндас (ГО «Орільська берегиня»), Віолетта Капітон та Ілля Бобров (ГО «Молодь Ювілейного»), Микола Орлов (Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН»). Усі виступаючі зацікавили різноманітністю напрямків роботи та посприяли активному спілкуванню за святковою вечерею. Так перший день став знайомством учасників та висвітленням діяльності організацій, яку вони представляють.

Перша половина другого дня була насичена майстер-класами та презентаціями. Велику зацікавленість визвала презентація «Мультимайданчик позитивних змін (анімація)». Створення мультфільмів власноруч – інноваційний інструмент залучення громади. Віталій Моргун та Олександр Мітьков поділилися практикою застосування цього прийому, дали рекомендації та показали мультфільми створені разом зі своєю громадою.
Іншою не менш хвилюючою темою для громадських діячів виявилась тема взаємодії третього сектору з бізнесом від Олександри Подольської, яка розповіла про реальні можливості співробітництва громадських організацій та бізнесу, на прикладі «АктаБанк».
Надихнула патріотизмом до рідного краю Лариса Білоцерковська своєю доповіддю «Інновації бібліотечно-інформаційного центру «Слово» на допомогу розвитку туризму на Нікопольщині». Наталія Стаднічук змусила замислитись над силою власного слова з майстер-класом «Метафора як ефективний інструмент комунікації». Анжеліка Пилипенко розклала по полицях відмінність ОСН та ОСББ, надала інформацію про їх створення, організацію та функціонування. Тетяна Шоколова поділися досвідом партнерства у вирішенні соціальних проблем в Олександрійському районному благодійному інформаційно-консультативному центрі.

Післяобідній час виявився більш продуктивним для учасників, адже пройшов він у вигляді робочих груп, в яких живо проходили дискусії на одну з запропонованих тем:
Сучасні підходи в роботі з місцевими громадами, залучення людей до процесу позитивних змін
Навчання активістів в місцевих громадах. Компетенція активістів
Громадська журналістика-інструмент розвитку місцевих громад
Залучення молоді до активної громадської діяльності
«Всі теми для НГОшника, як-то кажуть, ням-ням, те, що треба!» – висловив свої думки учасник Форуму Микола Орлов на сайті он-лайн вісника ГО “ЗЕОН” (zdolbunivcity.net/forum-pozytyvnyh-zmin-majster-klasy-dlya-nho).
Однією з актуальних проблем для громадських діячів є фінансові ресурси організації. Організатори вирішили допомогти учасникам і в цьому питанні та провели майстер клас з фандрайзингу за дуже цікавим методом. Подрібнили капусту звичайними ножицями, наділили її енергією віри всіх учасників та напекли пиріжків. Результат не змусив довго чекати і вже наступного дня найстаранніші отримали пропозиції нових проектів, а значить і нові гонорари.
Завершився другий день конкурсом шашликів. Учасники об`єдналися у команди та готували м`ясо за своїми власними рецептами. Перемогу отримала команда вегетереанців, приготувавши цю кавказьку страву так, що здивування та приголомшення від смаку не вичерпувалось до закінчення вечора у всіх учасників.
Останній день Форуму не залишив жодного осторонь. Спочатку участь у «Форум-театрі» (модераторами були Віталій Моргун та Олександр Мітьков), яка дала можливість показати творчу майстерність учасників. А головне – всі зрозуміли, що це є чудовою практикою роботи з громадою. З мінімальною матеріальною базою, без додаткових професійних навичок, але з пристрастю, емоціями, насолодою від процесу та користю для самих учасників.

Кульмінацією триденного Форуму був запуск повітряних кульок з бажаннями та мріями учасників. Символічна дія, яка запалила в серцях учасників віру та натхнення на нові позитивні зміни в нашому суспільстві. Дякуємо кожному учаснику Форуму Позитивних Змін за активність і проявлену творчість протягом заходу. Бажаємо Вам залишатись таким ж цілеспрямованими, розумним, повними ідеями та наснаги до їх реалізації.
З найкращими побажаннями,

Leave a Reply

Your email address will not be published.