5 березня 2020 проведено фінальну зустріч грантерів проекту «Реалізація регрантингової програми у Маріуполі і Нікополі», у якій взяли участь керівники проектів, представник Програми «Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні», радники з антикорупційних питань міст Нікополь та Маріуполь, експерти Центру «Тамариск». Під час заходу було підведено підсумки проекту, відбулися презентації реалізованих субгрантерами проектів, обмін досвідом і кращими практиками. Увага була сфокусована на проблемах, які виникали під час реалізації проектів та їх подоланні. Дуже важливими під час обговорення були поради і рекомендації колег.

Олексій Андреєв Голова ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» зауважив, що взаємодія організацій, які впроваджували антикорупційні проекти та експертів Дніпра, Маріуполя, Нікополя, була дуже ефективна та має довготривалий ефект, який виходить далеко за часові рамки проектів.

Наші партнери, громадські організації, що впроваджували антикорупційні ініціативи в місті Нікополь та в місті Мариуполь знають, як зробити корупційні дії неможливими, або небезпечними. Робота з владою, інформування населення, перевірка на доступність та відкритість органів місцевого самоврядування, розробка регуляторної політики для проведення громадських слухань, ось далеко не повний перелік тем, над якими працювали організації  в рамках проекту “Міста доброчесності.”

Хочемо поділитися інформацією про громадські організації, які беруться за таки “незручні” теми.

– На початку проекту наші рідні та близькі, дізнавшись тему “антикорупція”, серйозно хвилювалися за наше життя та здоров’я, – діліться з нами одна з учасниць проекту, – але згодом виявилося, що не було сенсу так нервувати.

 Проекти, які були представлені, дуже цікаві та говорять про те, що в галузі боротьби з корупцією нам ще багато треба працювати.

Навчали молодь розпізнавати корупційні дії Благодійна організація Нікопольський Центр Громадських Ініціатив.з проєктом “Відповідальна молодь проти корупції” та  ГО “ЦГІ “Східна Брама” ( м. Маріуполь)  з проєктом “Corruption is”

Працювали з громадою, бізнесом  та органами місцевого самоврядування, громадські організації:  “Сила підприємців” (місто Маріуполь) з проєктом   “Бюджет для громадян”, ГО “Альянс” з проєктом “Бюджетні пляцки” та  ГО  “Енергія життя плюс” ( м. Нікополь) з проектом “Запровадження інструментів прозорості та відкритості влади м. Нікополь” .

Над створенням регуляторної політики в громаді працювала  Громадська організація “Регіональна асоціація магістрів державного управління” з проєктом “Прозора регуляторна діяльність — запорука економічного зростання м.Нікополь”. Результат проекту опублікований в журналі “Аспекти публічного управління”.

Закінчилася зустріч в центрі “Тамариск”  обговоренням питання про подальшу спільну взаємодію у сфері протидії корупції.

Захід проходив в рамках проекту «Реалізація регрантингової програми у Маріуполі і Нікополі», що впроваджується Центром підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» у співпраці з Антикорупційною ініціативою Європейського Союзу в Україні («EUACI»), що фінансується ЄС і Міністерством закордонних справ Данії.

Запрошуємо громадських активістів до обговорення антикорупційних процесів у власних громадах. ЦПГКІ Тамариск організовує консультації з експертами в даному напрямку.

Leave a Reply

Your email address will not be published.