Справжня безпека буває лише там, де людей об’єднує не лише територія проживання, а й розуміння користі від взаємної поваги до прав одне одного.

 

Безпека в будь-якій громаді охоплює не лише наявні системи відеоспостереження, патрулювання вулиць, пожежну безпеку та безпеку дорожнього руху, доступ до закладів охорони здоров’я та інших

безпекових механізмів, а й згуртованість громади, високий рівень довіри в ній, злагоджену комунікацію між зацікавленими сторонами,  взаємодію поліції та громади, залучення жителів громади до розв’язання локальних проблем, лідерський потенціал жителів громади, інтегрованість вразливих суспільних груп у громаду тощо.

 

Саме такий комплексний підхід використовують експерти та експертки Центру «Тамариск» у дослідженні стану громадської безпеки та соціальної згуртованості в семи громадах Дніпропетровської області.

 

Фокус групи вже були проведені у Новомосковській, Павлоградській, Синельниківській громадах.

 

В них взяли участь представники таких груп:

  • люди старшого віку;
  • ВПО;
  • сім’ї загиблих на війні;
  • діти та молодь;
  • представники етнічних груп;
  • ветерани та ветеранки;
  • особи, які безпосередньо постраждали від військових дій;
  • люди з інвалідністю
  • маломобільні групи населення.

 

Фокус-група — якісний метод дослідження, групове інтерв’ю, організоване у вигляді розмови кількох респондентів на задану інтерв’юером-модератором тему. Мета цього дослідження – визначення безпекової ситуації,  оцінка рівня соціальної згуртованості; розуміння проблем незахищених категорій людей та шляхів їх вирішення відповідно до проблем громади. Результати досліджень стануть основами для рекомендацій подальшого планування діяльності робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості в громадах.

Варто зазначити, що ситуація з громадською безпекою в кожній громаді різна, але в аспекті соціальної згуртованості є дещо спільне – недостатня поінформованість мешканців про послуги, що надаються в громадах, та слабка комунікація між органами місцевого самоврядування та громадськістю. Хоча ми бачимо, що демократичні процеси в громадах стають дедалі сильнішими.

 

Дослідження проводяться в межах ініціативи «Створення та підтримка діяльності Мережі робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості у семи територіальних громадах Дніпропетровській області», яку впроваджує Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.