На доручення Представництва ЄС в Україні та Міністерства економічної співпраці й розвитку Німеччини, Програма «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» адаптує операційну діяльність задля підтримки стійкості українського бізнесу в кризовий час.

«У зв’язку із широкомасштабною збройною агресією РФ проти України, програма EU4Business відклала свої звичайні активності на користь терміново необхідної підтримки бенефіціарів Програми, зокрема прямої допомоги МСП, що постраждали від війни. У критичний момент, коли чимало підприємств змушені скоротити, передислокувати або припинити свою діяльність, важливо підтримувати МСП, адже йдеться про їх виживання та розвиток у радикально інших ринкових умовах, включаючи зруйновані ланцюги постачання, внутрішнє переміщення людей і цілих бізнесів, а також руйнування приміщень», – прокоментувала Клое Алліо, керівниця відділу «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура і довкілля» Представництва Європейського Союзу в Україні.

У 2022 році Програма зосередиться на таких ключових напрямках:

  • Надання мікрогрантів, які допоможуть внутрішньо переміщеним та іншим підприємствам, значно постраждалим від війни, продовжувати свою діяльність і відновлювати виробництво.
  • Консультаційній підтримці  від місцевих та міжнародних експертів з розвитку приватного сектору для переорієнтації організацій задля підвищення стійкості бізнесу.
  • Надання критичного обладнання партнерам Програми, включно з МС, адже важливо забезпечити матеріальними ресурсами їхню щоденну роботу та підтримку у відновленні виробництва. Йдеться, зокрема, про     ІТ-обладнання для оцифрування документації, бізнес-процесів, резервного копіювання та переходу на хмарні рішення; ІТ-рішення для захисту бізнес-процесів онлайн, захисту даних, особливо захисту від кібератак; пряму підтримку МСП, внутрішньо переміщених бізнесів, перезапуск бізнесу через партнерів.

Основну увагу приділятимуть активностям на заході та в центральній частині України, де наразі зосереджується більше компаній, які мають підвищити стійкість в умовах війни, щоб продовжувати економічну діяльність і  забезпечувати основні потреби громадян.

«В умовах війни, перерваних ланцюжків поставок, нестабільності ринків, ризикованіших договірних умов підприємства потребують швидкої допомоги, щоб вижити та відновитися. Програма EU4Business спиратиметься на свою партнерську мережу організацій підтримки МСП, агенції місцевого економічного розвитку, регіональні торгово-промислові палати, бізнес-кластери та центри “Дія.Бізнес” задля охоплення якомога більшої частини бізнес-спільноти», – коментує Армін Хофманн, директор програми «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП».

Заходи з підтримки стійкості розпочнуться якомога швидше вже цього місяця. Деталі – незабаром, тож стежте за новинами сторінки Програми у Facebook.

Довідкова інформація: Програма «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета проєкту – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання.

EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає зростанню малих і середніх підприємств, зокрема надає додаткове фінансування та послуги з розвитку бізнесу, а також сприяє ефективному регулюванню підприємницької діяльності.

Джерело: https://www.eeas.europa.eu/delegations/ukraine/eu4business-надає-екстрену-підтримку-українським-мсп-під-час-гострої-фази-війни_uk

Leave a Reply

Your email address will not be published.