17 березня 2023 року в Центрі “Тамариск” пройшов онлайн майстер клас “Експертні комунікації: методи, підходи, інструменти.” для учасників IV Школи інформування та комунікації. На заході були розглянуті такі питання:

– Види професійної взаємодії з цільовими аудиторіями: консультування, коучинг, менторинг, модерація, фасилітація.

– Що передбачає, де і з якою метою застосовується кожен підхід?

–  Чим ці види комунікацій відрізняють один від одного?

– Я обирати фахівців та як краще будувати співпрацю з фахівцями у кожній із цих підходів?  Практична вправа.

На початку  вебінару учасники обговорили кожен з видів експертної підтримки (консультування, коучинг, менторинг, модерація, фасилітація) з точки зору використання її для потреб організації та потреб цільових аудиторій. Враховуючі, що тренінг з основ фасилітації відбувся нещодавно, учасникам було легко визначати особливості використання цього методу. Інші методи розібрали з точки зору особливостей застосування.

Зазначили нюанси застосування кожного з методів:

  • Коли в ньому є потреба?
  • Які особливості надання даної послуги?
  • На що потрібно звертати увагу, обираючи зовнішнього фахівця?
  • Як сформулювати завдання та створити домовленості з відповідним фахівцем?

Після перерви на прикладах розбирали найбільш успішні практики застосування коучингу, менторингу, модерації, фасилітації. Учасники поділилися власним досвідом використання даних підходів, розширили своє розуміння різниці між методами та підвисили власну обізнаність задля їх подальшого ефективного використання.

Захід відбувся в рамках проєкту «Підвищення інформаційно-комунікаційного потенціалу організацій громадянського суспільства Східної та Центральної України», який реалізується Центром «Тамариск» за фінансової підтримки Національного Фонду Демократії.

Leave a Reply

Your email address will not be published.