30 листопада 2020 р. відбулася перша онлайн зустріч команди Центру «Тамариск» з учасниками проєкту з 7 областей України: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Луганська, Полтавська та Харківська.

На початку заходу директор Тетяна Карельська розповіла про діяльність організації та мету проєкту «Підвищення інформаційно-комунікаційного потенціалу організацій громадянського суспільства Східної та Центральної України». Вона підкреслила, що освітня програма спрямована на підготовку професійних комунікаторів для організацій громадянського суспільства, що буде сприяти підвищенню якості комунікацій між ОГС та органами місцевого самоврядування, інформованості громадян про сутність реформ та залученню громадян до процесу прийняття рішень на місцевому рівні.

Зустріч проводила фасилітатор – провідний тренер Центру «Тамариск» Наталія Стаднічук. Спочатку відбулось знайомство з командою Центру «Тамариск», а потім учасники розповіли про свої організації та очікування від проєкту.

Наталія Стаднічук детально розповіла про програму «Школи інформування та комунікації», яка складається з 10 модулів:

  • Якісна комунікація: основа ефективності громадських діячів.

  • Еволюція цінностей: основи інтегральної спіральної динаміки.

  • Розробка дієвих інформаційних повідомлень.

  • Онлайн комунікації: методи, підходи, інструменти.

  • Публічні виступи та взаємодія з аудиторією.

  • Сторітеллінг як інструмент впливу.

  • Основи гейміфікації: гра як спосіб залучення цільових аудиторій.

  • Організація та проведення комунікаційних заходів.

  • Експертні комунікації з місцевою владою: аналізуємо, пропонуємо, контролюємо.

  • Основи фасилітації.

Освітня програма буде проводитися у комбінованому форматі: online + offline.

Починається робота школи у форматі online-курсу. Так перші два модулі заплановані у вигляді 11 занять по 3 години з періодичністю 1 раз на тиждень. А далі формат проведення наступних модулів буде визначатися в залежності від епідеміологічної ситуації в країні. Організатори дуже сподіваються, що більша частина модулів відбудеться у форматі живих 2-денних або 3-денних тренінгів у м. Дніпро.

Вже на першій зустрічі учасники разом з тренером почали працювати, а саме: розглядали цікавий інструмент «Чотири сходинки компетенцій». Відбулося дуже жваве обговорення: учасники ділилися своїм розумінням інструменту та враженнями від отриманої інформації. А тим часом команда Центру «Тамариск» створювала простір для спілкування на платформі MIRO.

Під час зустрічі Наталія Стаднічук підкреслила, що набуття навичок — це основа «Школи інформування та комунікації», тому в школі будуть цікаві домашні завдання -квести.

Під час онлайн занять робота та спілкування будуть відбуватися за допомогою платформ ZOOM та MIRO, соцмережі фейсбук та телеграм каналу. Кожен учасник отримує на сайті власний кабінет, в якому можна переглянути інформацію, ознайомитися з додатковими матеріалами та виконати домашні завдання.

Наприкінці зустрічі мова йшла про відповідальність учасників школи та їх готовність брати участь у проєкті. Тож команда Центру «Тамариск» сподівається на плідну співпрацю.

Захід проводився в рамках проєкту «Підвищення інформаційно-комунікаційного потенціалу організацій громадянського суспільства Східної та Центральної України», який реалізується Центром «Тамариск» за фінансової підтримки Національного Фонду Демократії.

Leave a Reply

Your email address will not be published.