Онлайн зустріч “Досвід діяльності Робочих груп із громадської безпеки і соціальної згуртованості у Донецькій області: успішні практики, можливості консолідації зусиль та залучення громадськості в умовах війни” відбулася  16 квітня 2025 для представників і представниць громад Дніпропетровської області.
В програмі зустрічі:
1.Мережа РГГБСЗ Донецької області – досвід діяльності в умовах війни.
Мережу представляла координаторка Косинова Олена, яка розповідала про проєкти, що були реалізовані в Донецьких громадах до 2022 року, про координацію мережі і співпрацю з міжнародними партнерами після 24 лютого 2022року і про те, що робочі групи громад продовжують працювати та ділитися досвідом в приймаючих громадах .
2.Результати дослідження Мережі РГГБСЗ Донецької області представляла секретарка робочої групи Вугледарської громади Бойко Олена. Були опитані представники громад, які евакуювалися в різні регіони України та закордон. Питання стосувалися потреб людей в житлі, гуманітарної допомозі, можливості працювати. Також питання стосувалися відновлення громад та готовності респондентів повернутися в громади після війни і брати участь у відбудові.Цікаво, що  64% опитаних хочуть повернутися в свої громади.
3.Відновлення України — питання держави чи громадянського суспільства? Діскусія на цю тему була краткою. Відновлення стосується усіх, і держави і її громадян.
4  Кращі практики Мережі РГГБСЗ Дніпропетровської області представляла Кочанова Олена, яка розповідала про роботу з ВПО молодіжного центру, про співпрацю з Авдіївським ХАБом та вирішення проблем переселенців, а також розповіла про проєкт “Каша, що мандрує Україною” проунікальний  рецепт авдіївської каші, яку тепер готують і в Павлограді.
Соціальна згуртованість починається з маленьких кроків.

Захід організовано в межах ініціативи «Створення та підтримка діяльності Мережі робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості у семи територіальних громадах Дніпропетровській області», яку впроваджує Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» у межах флагманського партнерства Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні та Європейського Союзу (ЄС) «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».Думки, висновки та/або рекомендації, висловлені учасниками чи учасницями тренінгу, належать виключно їм та необов’язково відображають офіційнупозицію ПРООН, ЄС та/або інших партнерів.

Leave a Reply

Your email address will not be published.