Щоб підтримати впровадження демократичних змін на місцевому рівні, Центр «Тамариск» провів конкурс проектних пропозицій на отримання гранту у розмірі до 90 тисяч гривень. На розгляд незалежної конкурсної комісії, за словами директора Тетяни Карельської, надійшло 30 проектів. Підтримано і профінансовано 9, і з 1 вересня організації працюють над їхньою реалізацією. Як відомо, це стало можливим завдяки фінансовій підтримці Європейської Комісії в Україні проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив».

Благодійний фонд «За майбутнє України» – одна з громадських організацій, яка отримала такий грант на соціальний проект. Про те, як і чому у Дніпропетровську нещодавно з’явилась ця організація, розповіла волонтер Фонду Лариса Скрипченко:

– Саме завдяки тому, що ми навчались в «Тамариску», старалися брати участь в усіх тренінгах, які вони проводили, 20 березня 2015 року був створений Благодійний фонд «За майбутнє України». Спочатку це була ініціативна група, яка працювала у Новомосковську, в Жовтих Водах, у Дніпропетровську. Ми допомагали тим, хто потерпав  внаслідок військових дій – воїнам АТО, мирним жителям, переселенцям. Ми виїжджали в Донецьку область, туди, де були наші воїни, збирали кошти і купували для них бронежилети, каски. З перших днів військових дій відправляли на фронт, бувало, по три машини з їжею і водою… Звісно, ми бачили, яка картина у прифронтових містечках і селах, як страждають місцеві. І почали привозили гуманітарну допомогу вже не лише для українських бійців, а й для мирних жителів. Та чи не справжній шок викликала така картина – діти бігають буквально під обстрілами. Їхні батьки з різних обставин не виїжджають – хтось не може, хтось не хоче, у когось вдома лежачі хворі, ще щось…

Селище Красногорівка Мар’їнського району розташоване буквально в 10 кілометрах від Донецька. Родини, які залишились там, де війна, фактично виживають за гуманітарну допомогу, їхні діти змушені пристосовуватись до тих непростих умов, в яких вони живуть. Вони повністю позбавлені нормального дитинства. І волонтери вирішили організувати для них справжні різдвяні канікули.

Спочатку керівник організації Олена Лучко, коли приїжджала до Красногорівки з гуманітарною допомогою, роздавала особисто в руки продуктові набори, речі, іграшки. Таким чином дітки звикали до неї. Згодом вдалось познайомились з місцевими проукраїнськими активістами. І спільними зусиллями у січні 2015 року було організовано першу поїздку.

Більшість дітей ніколи не були в кіно, у цирку. Ми захотіли надати їм таку можливість, показати, що таке справжня, мирна Україна, розкрити для них реальність єдиної країни, а не якоїсь «республіки ДНР». Перший раз з групою дітей, 30 осіб, поїхало 9 дорослих. Зрозуміло, важко довірити дітей українцям, якщо дивишся лише російське телебачення! І батькам сподобалось. Та наступного разу, щоправда, ми вже стільки дорослих з собою не брали, 2-3 для супроводу – досить дорого нам обходились новорічні розваги.

Одні розповідали іншим «як там, де були, що бачили». Потім вже волонтери розвішували селищем оголошення про організацію відпочинку для дітей. Місцеві активісти проводили роботу з вчителями. Поїздки стали частішими. Деякі сім’ї, яким вистачило рішучості, таки виїхали звідти. Тим, хто лишився, волонтери продовжували допомагати.

Минулого літа ми оздоровили 55 дітей з Красногорівки віком від 6 до 16 років – частину на Азовському морі, частину на острові Хортиця. П’ятеро залишились тут, на мирній території. Ми влаштували їх вчитись до училища, в технікум. Одного хлопчика-сироту допомогли оформити до дитячого будинку. Дитині і раніше пропонували піти від неблагополучних опікунів, та він не наважувався, боявся. А коли ми привозили дітей на відпочинок, вони усі разом жили в дитбудинку. Хлопчику сподобалось, і він вирішив лишитись.

У березні було зареєстровано громадську організацію – Благодійний фонд «За майбутнє України». І це дало нові можливості для розвитку. Адже проект «Підтримка дітей, які мешкають в небезпечній близькості до зони військового конфлікту», що розрахований на 5 місяців, був підтриманий грантодавцем.

По-суті, це продовження того, що ми робили, але вже з хорошим фінансовим забезпеченням завдяки гранту. Ми плануємо за цей час вивезти ще 80 дітей, щоб показати їм Україну, нові можливості. А їхнім батькам, сподіваємось, за той час, поки діти будуть тут, удасться щось змінити в своєму житті на краще.

До речі, Центр «Тамариск», довідавшись про громадських активістів з Красногорівки, запропонував їм також взяти участь у тренінговій освітній програмі. Молода організація, яка ще не мала багато досвіду, таким шансом скористалась і успішно проходить навчання. Особливо раділи вони з того, що саме з України йде така потужна підтримка.

Робота, якою займаються фахівці «Тамариску», надзвичайно важлива і потрібна. Покращення нашого життя сьогодні в руках громадськості. Досить чекати, доки хтось прийде і зробить. Треба брати і робити!

Наталя Назарова.

Leave a Reply

Your email address will not be published.