Стартували регіональні обговорення для підготовки узгодженої версії Національного Плану дій для розвитку відкритості Уряду. Громадське обговорення відбудеться 6 червня у Дніпропетровську.

6 червня о 12:00 запрошуємо представників медіа приєднатися до регіонального обговорення плану дій щодо відкритості Уряду на найближчі два роки, яке збере понад 40 представників і представниць громадянського суспільства із центральних та східних областей України. Наша країна є активним учасником міжнародної Ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд». Саме зараз твориться проект плану заходів з реалізації Ініціативи у 2014 – 2015 роках. Документ вже доступний для коментування на урядовому порталі «Громадянське суспільство і влада» за посиланням http://civic.kmu.gov.ua/consult_mvc_kmu/news/article/show/2037 або http://bit.ly/RTftS7.

Для того, щоб План Дій був ефективним і враховував позицію мешканців усіх регіонів держави, відбувається низка регіональних громадських обговорень, на яких кожен охочий зможе запропонувати Уряду власне бачення щодо ключових пріоритетів розвитку в Україні стандартів відкритого врядування, протидії корупції, доступу до публічної інформації і електронної демократії.

Обговорення передбачає ряд тематичних виступів:

– Реальна участь громадськості у врядуванні (Михайло Шевченко, Секретаріат Кабінету Міністрів України).

– Ефективна боротьба з корупцією? (Олексій Хмара, Transparency International Україна).

– Якісні адміністративні послуги (Микола Виговський, менеджер експертної групи з реформування законодавства про адміністративні послуги Реанімаційного Пакету Реформ).

– Дієве електронне врядування (Олеся Архипська, Національний центр електронного урядування).

Дата та місце проведення обговорення: 6 червня 2014 року, м. Дніпропетровськ, Арт-центр «Квартира», вул. Червона Площа, 3/1.

Захід проводиться силами Координаційної ради з питання реалізації в Україні ініціативи Партнерство Відкритий Уряд. Організаційну підтримку заходу надає Програма розвитку ООН в Україні спільно з Transparency International Україна та Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск».

Нагадаємо, Україна офіційно приєдналася до глобальної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (анг. – Open Government Partnership) 20 вересня 2011 року. Ініціатива була започаткована Президентами США і Бразилії та вже охопила 64 країни світу. Метою ініціативи є забезпечення виконання країнами-учасницями конкретних зобов’язань щодо сприяння прозорості державного управління, залучення громадян до участі в процесах ухвалення рішень, боротьба з корупцією, використання нових технологій для покращення якості рішень влади.

Контактна особа: Анатолій Стоян, м.т. 067-792-98-42, 095-166-39-29, stoyan@ti-ukraine.org.

Leave a Reply

Your email address will not be published.