Громадська організація «Громадський контроль» проаналізувала якість роботи областей і державних адміністрацій в системі електронних закупівель Prozorro за 2016 рік. За результатами їхніх досліджень ДнепрОГА – найкраща в Україні серед інших обласних адміністрацій за кількістю проведених закупівель.

Вона провела в тисячі більше торгів, ніж інші держустанови, повідомляє заступник керівника ГО «Громадський контроль» Денис Селін.

«Громадський контроль» проаналізував роботу областей України та обласних адміністрацій в системі Prozorro. ДнепрОГА помітно виділяється на тлі інших. У 2016 році в регіоні проведено найбільше онлайн торгів. Наприклад, якщо в Дніпропетровській ОДА за рік провели майже 17 тисяч закупівель за конкурентною процедурою, то в Чернівецькій – всього 124. ДнепрОГА провела більше закупівель, ніж 18 адміністрацій інших регіонів разом узятих. Це приклад ефективної роботи », – зазначив заступник голови правління ГО« Громадський контроль »Денис Селін.

Поруч з Дніпропетровської ОДА в п’ятірці лідерів Вінницька, Чернігівська, Запорізька і Донецька. Ці чотири адміністрації разом в 2016 році провели 15 тисяч закупівель в системі Prozorro. Однак це все одно менше, ніж провела ДнепрОГА.

Аутсайдери серед облдержадміністрацій – Херсонська, Івано-Франківська, Закарпатська і Чернівецька. Кількість закупівель кожної з цих ОДА не перевищує позначку 200.

Лідерські позиції ДнепрОГА займає і в категорії співвідношення конкурентних торгів до неконкурентним. У перших можуть брати участь всі бажаючі, в більшості випадків на торги виходять 2-3 компанії. Вони конкурують між собою. Неконкурентні – проходять поза Prozorro, в системі реєструють тільки результати торгів – укладені договори. Дніпропетровська облдержадміністрація віддає перевагу конкурентним торгам. Понад 93% торгів 2016 року пройшло саме за такою системою.

Зате, наприклад, в Чернівецькій ОДА конкурентних торгів пройшло всього 12,05%, відзначають в «Громадському контролі».

З результатами аналізу громадської організації за конкурентними і неконкурентними торгів можна ознайомитися за посиланням: https://goo.gl/i9U1r0.

«1,5 роки тому ДнепрОГА перейшла на систему прозорих закупівель. Цей крок був зроблений ще до прийняття відповідних законів. Prozorro дозволила зробити закупівлі зручними, швидкими і економічними. При цьому зростало і довіру підприємців. За прикладом ОДА на зручний сервіс почали переходити і інші міста регіону. Результат – Дніпропетровщина в 2016 році за допомогою онлайн торгів заощадила понад 480 мільйонів гривень бюджетних коштів », – зазначив голова ДнепрОГА Валентин Резниченко.

Ввести Prozorro, працювати чесно і відкрито можливо в будь-якому регіоні і будь-якому держустанові. Прикладом цього – ДнепрОГА, додають в «Громадському контролі».

Повний аналіз роботи областей і ОДА в системі Prozorro за 2016 рік, який провела ГО «Громадський контроль» доступний за посиланням — https://goo.gl/AZV7ol. Інфографіка — https://goo.gl/YdXtyG.

Leave a Reply

Your email address will not be published.