11 січня 2020 р. виїзний Клуб позитивних змін проводила громадська організація «Від мрії до дії» за підтримки Центру «Тамариск» та за участю інших випускників Школи позитивних змін.

Це був цікавий і дуже корисний для всіх учасників захід у середній школі.

Організатори запропонували для проведення заходу незвичний для школи інструмент – «світове кафе». Захід проводився у в навчально-виховному комплекс №139 міста Дніпро.

Мета заходу – провести спільне обговорення “Меморандуму про партнерство” (Нова Українська Школа) між усіма учасниками процесу: педагогами, батьками, учнями. 

Звичайно, під час заходу, виникали принципово різні точки зору учасників, але були й здивування, відкриття та інсайти! Головне – ми можемо домовлятися, якщо процес організований.

Справа в тому, що позиції громадських активістів домовлятися з різних питань засновані на їх власному досвіді у громадському секторі, і цей досвід був корисним для всіх учасників цього заходу. Учасники вчилися чути один одного та приймати спільні рішення. Перш за все, цей меморандум змінює позицію батьків у школі, та дійсно робить їх учасниками процесу, а не спостерігачами. Запропоновано давати можливість батькам проводити заходи, та навіть, заняття в школі, ділитися компетенціями хоча б в дні самоврядування.

В той же час, діти дуже хочуть, щоб батьки були в курсі їх шкільного життя. Школа має власні ЗМІ, які ведуть учні (інстаграм та фейсбук), та працює над тим, щоб їхня популярність зростала.

Новий досвід допоміг всім зрозуміти, що школа – це саме те місце, де відображене наше суспільство.

Організатори заходу дякують усім, хто долучився до створення меморандуму, і команді, яка забезпечувала процес: Влад Малько, Викторія Панченко, Тетяна Кладієва, Руслан Сергійчук, Наталія Жданова.

Також висловлюють подяку директору школы №139 Владиславу Віталійовичу Полушкіну.

Виїзні заходи «Клубу позитивних змін» стають все більш продуктивними та корисними.

 

Світлина від Viktoria  Panchenko.

Світлина від Лариси Скрипченко.

Світлина від Лариси Скрипченко.

Leave a Reply

Your email address will not be published.