З 12 по 14 лютого 2015 року делегація з м. Дніпропетровська перебувала з дружнім візитом у м. Львів. Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск»  влаштував представникам ОСББ, ЖБК, ОСН, ініціативних груп та місцевого самоврядування Дніпропетровської області зустріч з активними організаціями м. Львову, що мають успішний досвід діяльності в цих сферах.

Що ми побачили? Чому навчились?

В ході візиту ми пройшли навчальний семінар від Володимира Бригілевича (Центр досліджень місцевого самоврядування) щодо новітнього законодавства та шляхів його реалізації в сфері управління житловими багатоквартирними будинками, аналізу польського та литовського досвіду в питаннях реформування системи ЖКГ в цих країнах. В ході дискусії група дійшла висновку, що надана на семінарі інформація буде корисною для застосування в м. Дніпропетровську щодо організації курсів підвищення кваліфікації для управителів та голів ОСББ, ЖБК та ОСНів, організації консультативної допомоги з бухгалтерських, юридичних, технічних питань.

Крім того нам була надана можливість відвідати кращі асоціації ОСББ, поставити всі питання, що цікавили членів групи в сфері управління житлом, подивитись на власні очі на те, як найорганізованіші представники львівської громади змогли забезпечити на своїх територіях і в своїх будинках, завдяки своїй згуртованості та відповідальності, комфортні умови проживання.

Наступного дня ми вивчали досвід Ресурсного центру для ОСББ при Львівській міській раді. Дізналися про їх напрацювання в сфері кредитування ОСББ, розробки програм сприяння діяльності ОСББ на рівні міськради та запросили мера міста Львів пана Садового допомогти Дніпропетровську в організації даної діяльності на такому ж рівні.

Зустрілись також з Центром громадської адвокатури (Тетяною Яцків), який поділився досвідом створення ОСНів в сільських громадах Львівщина.

А ще делегація з Дніпропетровська мала приємну подорож, знайомство з одним з найгарніших міст в Україні. Львів’яни були дуже доброзичливі, погода сонячна, і купа позитивних вражень залишилась в серцях кожного з нас!

Даний захід проведений  в рамках проекту «Розвиток та підтримка місцевих громад у малих містах та сільських районах Дніпропетровської області», що реалізується Центром підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» у партнерстві з ГО  «Центр громадської адвокатури» за підтримки Фонду Сприяння Демократії Посольства США в Україні.

IMG_2618 IMG_0305 IMG_0335 IMG_2608 IMG_2610

Leave a Reply

Your email address will not be published.