25 червня 2021 року в Центрі «Тамариск» Олексій Литвинов провів онлайн майстер-клас «Прозорість та відкритість бюджетного процесу на місцевому рівні». Захід проводився для учасників ІІ та ІІІ «Школи інформування та комунікації» в форматі ZOOM конференції.

Під час майстер-класу розглядалися питання участі громадян в бюджетному процесі, якої має бути конструктивна участь та що означає деструктивна участь громадян.

Учасники дізналися про структуру наповнення загального та спеціального фондів, структуру доходів та видатків місцевих бюджетів України за 2020 рік.

У практичній частині майстер-класу активісти аналізували річні витрати на утримання однієї штатної одиниці на прикладі Дніпровської міської ради.

П’ять елементів бюджетного процесу учасники Школи розглядали в групі, та ділилися досвідом участі в скаладанні бюджету у власних громадах. Олексій Литвинов наполягав на необхідності відкритості та підзвітності бюджетного процесу в громадах, відкритих бюджетних даних та візуалізації бюджетів в зручному для громадян форматі. Саме візуалізація та просте донесення до мешканців і є турботою про громадян, поки що ця функція зазвичай достається громадським активістам.

Захід проводився в рамках проєкту «Підвищення інформаційно-комунікаційного потенціалу організацій громадянського суспільства Східної та Центральної України», який реалізується Центром «Тамариск» за фінансової підтримки Національного Фонду Демократії.

Leave a Reply

Your email address will not be published.