ДСНЖУ

 Активісти-екологи запрошують дніпропетровців приєднатися  до проведення «Години Землі» та до акції «Зробимо Україну чистою разом

 Завтра відбудеться Всесвітня акція «Година Землі». Приєднатися до неї із закликом зберегти довкілля звернулися громадські екологи-активісти.

«Акція «Година Землі була започаткована у Сіднеї ще у 2007 році. Її мета – звернути увагу людей на проблеми довкілля та заощадження електроенергії. Вже у цю суботу, 19 березня, о 20.30 люди по всьому світу на годину вимкнуть світло, електричні прибори, освітлення будівель», – розповіла голова Дніпропетровської філії організації Let’s do it, Ukraine! Анастасія Єрємєєва під час прес-конференції в прес-клубі ДОО НСЖУ.

Дніпропетровськ – одне з найбільших міст України, де знаходиться багато підприємств, ТЕС, які виробляють чи використовують електроенергію, споживаючи вугіль, мазут. На думку екологів, якщо вимкнути електрику хоча б на годину, кількість шкідливих викидів можна зменшити. Це буде корисно для довкілля нашого регіону. Саме тому активісти звертаються до мешканців Дніпропетровська та області, підприємств, громадських організації, місцевої влади із закликом приєднатися до Години Землі і на невеликий час відмовитися від комп’ютера чи телевізора, вимкнути зарядні пристрої тощо. Після проведення акції, активісти хочуть звернутись до ДТЕК Дніпрообленерго, аби дізнатися  – наскільки знизилось споживання електрики за цю годину, і потім обіцяють поділитися інформацією з громадськістю.

«Також незабаром Дніпропетровськ приєднається до Всеукраїнської екологічної акції «Зробимо Україну чистою разом». Вона відбудеться 23 квітня. І вже зараз Дніпропетровська філія організації Let’s do it, Ukraine! пропонує  усім небайдужим мешканцями взяти в ній участь. Мета акції – боротьба зі стихійними звалищами та популяризація роздільного збору та переробки відходів. Цього року це вже буде шоста річниця проведення такого заходу. До генерального прибирання звалищ, окрім обласного центру, приєднається Нікополь, Дніпродзержинськ, Марганець, Синельникове, Тернівка. До 23 квітня організатори створюють локації з прибирання. Нині вже заплановано 20 таких місць. Це і громадські місця, і прибудинкові території», – зазначила спеціаліст по зв’язкам зі ЗМІ філії Let’s do it, Ukraine! Ірина Чир’єва.

На сайті https://letsdoitukraine.org/ відкрита форма реєстрації волонтерів, де кожна людина може зареєструвати себе як координатор тієї чи іншої локації. Минулоріч під час акції зібрали 1790 тон сміття по всій Україні, 35% з цієї кількості пішло на переробку.

Окрім прибирання 23 квітня активісти-екологи в містах країни планують провести  екологічний фестиваль «ЧИСТОFEST», на якому будуть пояснювати необхідність дотримання чистоти навколо себе, популяризуватимуть екологічну культуру.  В Дніпропетровську головним майданчиком фестивалю стане парк ім. Шевченка. Велику увагу приділять спілкуванню з дітьми, адже за словами організаторів, екологічна культура повинна прищеплюватися з малечку. Під час фестивалю аніматори розкажуть дітям, як важливо не забруднювати довкілля. Також малечі за допомогою спеціальної інсталяції покажуть, як вирощують овочі та фрукти. Для молоді будуть організовані спортивні змагання, велопробіг, а також майстер-клас із екологічного декоративно-ужиткового мистецтва.

На думку представників Дніпропетровської філії Lets do it, Ukraine!, не треба вважати прибирання – обов’язком лише комунальних служб, чистота у рідному місті – завдання   кожного мешканця.

Учасники прес-конференції:

  • Анастасія Єрємєєва, голова Дніпропетровської філії організації Let’s do it, Ukraine!;
  • Ірина Чир’єва, спеціаліст по зв’язкам зі ЗМІ філії Let’s do it, Ukraine!

Відео прес-конференції можна переглянути за посиланням https://youtu.be/KEVjZvVIpoI

Leave a Reply

Your email address will not be published.