27-го листопада 2018 року у прес-центрі Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України представники громадського сектору Дніпропетровщини провели прес-конференцію на тему «Як змінився потенціал громадських організацій за останній рік».

Саме безпосередньо від активних представників громадського сектору журналісти мали можливість і дізнатись про новини третього сектору.

Спікерами прес конференції були:

  • Тетяна Карельська – директорка Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск».
  • Тетяна Кладієва – голова правління Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск».
  • Лариса Скрипченко – голова громадської організації «Від мрії до дії».
  • Георгій Бекмурзін – голова молодіжної організації «Арт-Мост».

Так, Тетяна Карельська розповіла про Дорожню карту Європейського Союзу для розвитку громадянського суспільства України і про зміни, що відбуваються в громадському секторі  на сучасному етапі. Громадянське суспільство морально виросло, переборює відчуженість і конкуренцію за ресурси, і все більше розуміє, що згуртованістю і спільними зусиллями зможе досягти більш значного результату. Тому сьогодні українські організації об’єднуються в локальні, регіональні, національні, міжнародні, тематичні, ситуативні коаліції, учасники яких шукають можливості для подальшої співпраці. Тетяна Карельська розповіла про неформальну коаліцію громадських організацій нашого регіону, яка побудована на довірі,  і активно діє задля вирішення спільних проблем. Також мова йшла про результати проекту «Зміцнення потенціалу громадських організацій у Центральній та Східній України», в рамках якого громадські активісти мали можливість пройти навчання в  Центрі «Тамариск», а потім взяти участь у конкурсі міні-грантів. Найкращі 10 проектів були підтримані і успішно реалізовані.

Тетяна Кладієва детально розповіла про цікаві і дуже корисні проекти грантерів Центру «Тамариск», які охоплювали різні сфери від екології та захисту навколишнього середовища до навчання з прав людини. ГО «Всеукраїнська асоціація «Активне громадське мислення» визначали шляхи розвитку громадських організацій, використовуючи метод «Відкритого діалогу». ГО «Український культурний центр» у співдружності з ГО «Ріка життя» в проекті «Шляхи взаєморозуміння в суспільстві через ефективну комунікацію людей» надавали психологічну підтримку ВПО, бійцям, які повернулися із зони бойових дій. БФ «Фонд громади «Борисфен» в проект і «Збереження екології в Волосської громаді» об’єднав дітей і дорослих для вирішення екологічних проблем. ДОО «Федерація традиційного бойового мистецтва «Спас» організували наметовий табір «Демократична молодь». Вчили молодіжних активістів спілкуватися без конфліктів і знаходити спільні рішення. БО «Вікторія» в проекті «Адвокація силами рівних» створила «Службу представництва інтересів літніх людей» у м. Покров. ГО «Флора» в проекті «Виконання зобов’язань влади під контролем громадськості» захищає екологію в м. Кропивницький. ГО «Солянка» реалізували проект «Про владу» з метою підвищення відповідальності за прийняті рішення через інформування громадян у м. Підгородне.

 

В прес-конференції взяли також участь керівники організацій – грантерів Георгій Бекмурзін і Лариса Скрипченко.

«Навчання та популяризація прав людини важливий аспект побудови сильного громадянського суспільства, тому громадська організація «Арт-Мост» і вирішила взяти на себе цю відповідальність. Навчання в Центрі «Тамариск», підготовка проекту, перемога у відборі і вже зараз Георгій Бекмурзін, голова ГО «Арт-Мост» презентує результати проекту. Георгій розповів, що будь-яка діяльність «Арт-Мосту» завжди поєднується з мистецтвом. Так, навіть проходили тренінги для молоді з прав людини, а завершенням став арт-перфоменс у центрі міста Дніпро, у якому прийняли участь більше 200 мешканців і гостей. Під час арт-перфоменсу учасники і художники-волонтери малювали права людей через призму абстракції.

Інший проект був реалізований громадською організацією «Від мрії до дії», а представила результати проекту  Лариса Скрипченко. Проект був направлений на навчання та підсилення спроможності членів Чекраської та Гвардійської громад, напередодні їх об’єднання. В рамках проекту для них були проведені тренінги та майстер-класи від стратегічного планування до бюджетування, ігрофіковане навчання «Світ громад», діалогові зустрічі та безліч інших заходів та консультацій.

Далі, Тетяна Карельська наголосила, що підтримка громадських ініціатив є пріоритетом Центру «Тамариск» та взагалі всієї Мережі хабів України до якої належить організація.

Мережа хабів України – це громадське об’єднання, яке включає 16 членів і працює по всій території України. Мережа постійно розвивається із 9 хабів регіональних лідерів їх вже 16.

Також, Тетяна Карельська розповіла про найближчу велику регіональну громадську подію: Другий форум громадянського суспільства Дніпропетровської області, який відбудеться 11-го грудня 2018 року у Дніпрі в готелі «Україна». Початок заплановано на 9:00. Саме під час Форуму можливо буде побачити все різнобарв’я громадського сектору Дніпропетровщини та відчути його потенціал.

Варто зазначити, що у ході прес-конференції спікери, представники громадського сектору відмічали важливість роботи журналістів у висвітленні громадський подій та необхідності постійної співпраці.

Наприкінці прес-конференції було безліч питань від екологічних проектів до роботі у школах та впровадженні громадянської освіти. Тож, навіть по-завершенню прес-конференції журналісти, гості та спікери продовжували неформальну бесіду.

Leave a Reply

Your email address will not be published.