28 липня в усіх областях України відбудуться інформаційно-профілактичні заходи «Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!», присвячені Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами, який відзначають щороку більш ніж у ста країнах світу.

Цього року, з урахуванням масштабних бойових дій на Сході України, що супроводжуються великою кількістю загиблих і поранених військовослужбовців та мирних жителів, проблема надзвичайно високого рівня небезпеки інфікування гепатитом набуває ще більшої актуальності.

У Дніпропетровську акція проходитиме з 11:00 до 13:00 на Алеї закоханих (сквер біля кінотеатру «Родіна»).

Під час проведення заходу громадяни та гості Дніпропетровська зможуть:

• пройти безкоштовне експрес-тестування на гепатит С;

• отримати практичні рекомендації з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів;

• у «Живій бібліотеці» послухати історії та досвід людей, які зіткнулися з хворобою та змогли її

• дізнатися про ризики інфікування гепатитами;

• долучитися до підписання тематичного відкритого звернення до Президента України.

Під час прес-брифінгу журналісти будуть мати можливість взяти інтерв’ю у:

  • пацієнтів, у т.ч. у тих, хто зумів подолати хворобу;
  • досвідчених лікарів;
  • експертів, представників громадських («Перехрестя», «Дорога життя  Дніпро», «Віртус», «Обласне відділення ВБО ВМЛЖВ») та міжнародних організацій.

***

У світі 180 млн. людей інфіковані гепатитом С, з них щонайменше 1,2 млн. хворих проживають в Україні. Більшість з них не знає про своє захворювання, оскільки у 80% випадків гострий період проходить без сиптомів.

У 2013 році завдяки спільним зусиллям міжнародних організацій, громадськості, активістів, експертів, лікарів в рамках Всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування», ініційованої МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки Фонду «Відродження», лікування гепатиту С стало доступнішим: знижено ціну на стандартний курс лікування з 14 000 до 5 000 доларів США; за кошти держави та місцевих бюджетів закуплені перші курси для лікування хворих; прийнята Державна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року. Однак цього недостатньо. Епідемія гепатиту С вже через кілька років може стати серйознішою проблемою, ніж ВІЛ/СНІД, – інформує ВООЗ. Темпи поширення гепатиту С в Україні залишаються найшвидшими серед країн Європи, фінансування державної програми залишається незадовільним, а ціна стандартного курсу лікування все ще зависока для пересічних громадян. 

Найчастіше інфікування відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні та косметологічні інструменти. При цьому більшість людей не знають про те, що вони інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини та переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки.

Leave a Reply

Your email address will not be published.