З 1-7 липня 2014 року, в місті Вінниця, пройшла молодіжна екпедиція «12 європейських цінностей». Цей проект переслідував мету консолідації українського суспільства, зібравши разом учасників із різних регіонів України, з різними життєвими, соціальними та політичними особливостями.

Вже 1 липня в місто Вінниця прибула команда з 6 чоловік для представлення міста Підгородного Дніпропетровської області, під керівництвом Моргуна Віталія Юрійовича. Також в рамках проекту прибули команди з таких міст як: Донецьк, Жмеринка (Вінницька обл.), Прилуки (Чернігівська обл.), Здолбунів (Рівненська обл.) і беспосередньо з Вінниці. В проекті також мала брати участь ще одна команда з Криму, але, на жаль, вона не змогла приїхати через тяжку політичну ситуацію.

Всі учасники були поселенні в готелі «Профспілковий». Організатором проекту «12 цінностей Європи» виступало ВОМГО «Наше Поділля» міста Вінниця, представниками якого були Юрій Степанець та Геращенко Ярослав, проект здійснювався за підтримки EuropeanYouthFoundation Ради Європи. Організатори впевнені, що тільки суспільство, яке підтримує та розвиває базові цінності може існувати в добробуті та мирі. Головні цілі проекту були спрямованні на навчання молоді базовим цінностям, які необхідні для кожного цивілізованого суспільства. Також метою була побудова доброзичливих та ближчих зв’язків між представниками різних регіонів України, котрі потерпають вже більш як півроку від cистемної політичної та соціальної кризи.

Путівниками до саморозвитку стали «12 цінностей Європи»:

мир;
згода;
демократія;
повага до інших культур;
соціальна рівність;
толерантність;
верховенство права;
права людини;
повага до людського життя;
статева рівність;
індивідуальна свобода та самореалізація;
свобода віросповідання.
Кінцевим завданням всіх учасників експедиції була молодіжна театральна постанова на одній з головних площ Винниці. Провідними ідеями було донесення «12 європейських цінностей» до суспільного огляду.

Першим завданням експедиції була зустріч з місцевими організаторами щодо розгляду програми проекту та знайомство з іншими учасниками молодіжної експедиції в «Академії активного відпочинку». Був з’ясоваваний подальший порядок дій.

Вже другого дня всі учасники міст були поділені на групи для 17-кілометрового сплаву по річці Південний Буг, після чого учасники прибули в наметове містечко у селі Гвоздів. Саме тут представники різних регіонів мали набратись не тільки нових сил, а й досвіду від тренерів сфери громадського суспільства. Ввечері учасники різних регіонів мали змогу представити свій край, розповісти його історію.

Подальші дії були направленні на сесії по «12 цінностям Європи» з організатором Юрієм Степанцем та Ярославом Геращенком. Кожен день був насичений информацією, дружнім та живим спілкуванням, колективним обговорюванням підсумків дня. Була й частина екологічного навчання,яка проводилась досвідченним екологом, в якій обговорювався вплив людини на природу. Кожен зміг висловити свої пропозиціх щодо зміни світу на краще.

Також дуже активно проходили театральні заняття під керівництвом Мар’яни Дерлиці та Ольги Гончарук, які є представниками «Вінницького вуличного експериментального театру». Завдяки їм молодь з різних регіонів навчилась тонкощам професійної гри актора. Учасників було поділенно по групах для розподілення тем виступів. Після чого учасники в групах разом з тренерами по театральній майстерності готували виступи. Кожен з учасників зміг внести щось своє в постановку виступа.

В останній день учасників було поселено в готель «Профспілковий» для фінальної підготовки виступу. Кінцевим завершенням подорожі був виступ за тематиками цінностей на одній з центральних площ міста, де кожен зміг відкрити себе, як актора вуличного театру.

Не дивлячись на мову, політичні вподобання та інші факторів – молодь з різних регіонів показала чудовий результат в постановках «12 цінностей Європи». Це доводить те, що Україна дійсно Єдина!

Leave a Reply

Your email address will not be published.