З 10 по 13 липня 2018 року у м. Дніпро в Центрі «Тамариск» відбувся тренінг «Розробка соціальних проектів» Участь у тренінгу взяли представники 20 –и громадських організацій з Запорізької, Київської, Полтавської, Дніпропетровської, Харківської, підконтрольних територій Донецької та Луганської областей.

Учасники вивчали такі теми, як оцінка ризиків, фази розвитку команди і організація її роботи, управління змінами та опір змінам, навчались правильно складати робочий план, проводити моніторинг й оцінювати свій проект. Багато часу було приділено правильному оформленню  звітності з реалізації проекту та комунікаціям.

Під час тренінгу учасники отримали теоретичні знання щодо структури та основних складових проекту, а також ознайомилися з інструментами, які застосовуються в проектному підході. При розробці навчальних проектів увагу учасників було сфокусовано на застосуванні таких інструментів, як карта аналізу зацікавлених сторін, дерево проблем, дерево цілей, логіко-структурна матриця проекту.

В результаті групової роботи була розроблена структура і основний зміст чотирьох проектів, актуальних для учасників:

  • Проект, спрямований на фізичну і соціальну адаптацію молоді з інвалідністю.
  • Проект, спрямований на розвиток екологічної свідомості жителів села.
  • Проект, спрямований на психологічну підтримку та особистісний розвиток жінок, які перебувають у кризовому стані після розлучення.
  • Проект, спрямований на впровадження нових підходів в шкільній освіті.

Учасники сформулювали візію ідей, аналізували зацікавлених сторін, визначили цільові аудиторії, склали дерево проблем, сформулювали основну проблему, на рішення якої направлено проект.

Розробили дерево цілей, визначили цілі проекту, загальні цілі, проміжні результати, показники досягнення та джерела перевірки. Також учасники визначили методи реалізації проектів, частково розробили робочі плани та обговорили концепцію бюджету проекту.

Таким чином, під час тренування учасники отримали практичний досвід застосування основних інструментів логіко-структурного підходу, що дає їм можливість успішно використовувати його при розробці реальних проектів у своїх організаціях. Це буде сприяти значному підвищенню організаційної спроможності їх організацій.

Учасники відзначали:

«Сподобалася робота в групах і подача матеріалу тренером. Вся тема логіко-структурного підходу була для мене новою ».

– «Дізналася про наявність вертикальної, горизонтальної та зиґзаґоподібної логічного зв’язку в структурі логічної матриці. І про те, що логічна матриця може полегшити роботу над заявкою ».

– «Сподобалася атмосфера, зміст тренінгу і місце його проведення».

Тренінг провів Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» за фінансової підтримки Національного фонду демократії (NED) та Фонду імені Ч.С. Мотта.

Leave a Reply

Your email address will not be published.