Проєкт «Інтегрована арт–терапія для дітей та матерів внутрішньо переміщених осіб, що пережили воєнний стрес» навчає новим методам саморегуляції як матусь, так і дітей. З дітьми працюють дитячі психологи Оксана Дон та Пушков Олександр. В роботі вони використовують індивідуальний підхід, творчі методи та ігрові технології. Це дозволяє дітям знизити емоційну напругу, впоратися зі страхом та тривожністю.
З мамами працює Євгенія Карельська. Вона відмічає що емоційний стан матері дуже впливає на дитину та взагалі на здатність пристосування до нових умов. Тому вправи, які засвоюють учасниці проєкту це перш за все – дихальні вправи для регулювання емоцій. Ось що розповідає одна з учасниць: «Спочатку ми вчилися дихати діафрагмою, відслідковували свої рухи в дзеркалі. Так я зрозуміла, як я дихаю коли я в стресі, як – коли розслаблено і як через керування тілом досягти стану спокою. Також ми робили голосові вправи, де можна кричати, верещати та навіть плакати. Це справді дуже знімає стресовий стан. А потім виявилося що колискові та інші пісні можуть змінити мій настрій і настрій дитини, ще й спивати навчилася.» В кожній групі, що збирається в студії Аміо створюється своя атмосфера, свої музичні вподобання, але є спільне для обох груп – це підтримка один одного.
Проєкт «Інтегрована арт–терапія для дітей та матерів внутрішньо переміщених осіб, що пережили воєнний стрес» реалізується Центром «Тамариск» в рамках міні–гранту проєкту EU4CSOs за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне».
#StandWithUkraine #ПрямуємоРазом #EU4CSOs